- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
UROZAX - skład i działanie
UROZAX
Co to jest UROZAX i kiedy jest stosowany
Urozax jest suplementem diety stosowanym wspomagająco w zakażeniach układu moczowego. Preparat może być stosowany wspomagająco w infekcji leczonej antybiotykiem lub jako profilaktyka nawracających zakażeń układu moczowego. jest to pierwszy preparat dopuszczony do sprzedaży w Polsce zawierający w swym składzie d-mannozę i wyciąg z łupin granatowca.
Skład suplementu diety UROZAX
W 100 gramach preparatu UROZAX zawarte jest 37,5 grama d-mannozy będącej monosacharydem uzyskiwanym z roślin. D-mannoza posiada udowodnione działanie antybiotyczne i zmniejszające przyczepność bakterii E. coli do śluzówki pęcherza moczowego. D-mannoza nie ulega trawieniu i jest wydalana wraz z moczem. 1 saszetka preparatu zawiera 0,25 grama wyciągu z łupin granatowca oraz 4 gramy węglowodanów. Granat jest źródłem polifenoli, które mają naturalne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Polifenole mają korzystny wpływ na leczenie infekcji spowodowanych przez E. coli i bakterie gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Diplococcus pneumoniae). Preparat dostępny jest w postaci proszku. Jedno opakowanie UROZAX zawiera 14 saszetek po 4 gramy.
Dawkowanie UROZAX
W przypadku ostrego zakażenia układu moczowego UROZAX może być stosowany wspomagająco antybiotykoterapię w dawce 1-2 saszetki dziennie przez tydzień. W zapobieganiu nawracającym infekcjom dróg moczowych preparat może być stosowany w dawce 1-2 saszetki dziennie przez 10-15 dni każdego miesiąca. U kobiet z zapaleniem pęcherza powracającym po stosunku płciowym UROZAX może być zastosowany w dawce 1 saszetka dwa razy dziennie przez 2-3 dni po każdym stosunku płciowym.
Jak stosować preparat UROZAX?
Przed zastosowaniem preparatu UROZAX należy opróżnić pęcherz moczowy. Jedną saszetkę preparatu Urozax należy rozpuścić w około 250 mililitrach wody i wypić na czczo. Zaleca się zwiększoną podaż płynów w czasie stosowania preparatu.
Przezskórne usunięcie złogów z pęcherza moczowego. PCCL - przezskrna cystolitotrypsja.
Cystoskopia - widok wnętrza pęcherza - wziernikowanie pęcherza moczowego. Oglądanie pęcherza - cystoskopia.