- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Levoxa
Levoxa 500
Skład preparatu Levoxa 500
Tabletki Levoxa 250 i 500 mg zawierają odpowiednio 250 i 500 mg lewofloksacyny. Levoxa jest syntetycznym lekiem przeciwbakteryjnym należącym do grupy fluorowanych chinolonów.
Mechanizm działania Levoxa
Levofloksacyna zawarta w leku Levoxa jest chemioterapeutykiem o działaniu przeciwbakteryjnym. Substancją czynną leku jest lewofloksacyna będąca lewoskrętnym enancjomerem ofloksacyny. Lewofloksacyna należy do fluorochinolonów, których działanie polega na hamowaniu enzymu bakteryjnego - gryrazy co hamuje powstawanie prawidłowej struktury DNA bakterii. Uszkodzone DNA bakterii powoduje zahamowanie podziałów i śmierć komórki bakteryjnej.
Wskazania do stosowania
Lek Levoxa jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie, na które działa ten lek. Niektóre zakażenia, które można leczyć tym lekiem, to zakażenia zatok, zakażenia płuc, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i zakażenia gruczołu krokowego.
Dawkowanie leku Levoxa
Dawkowanie leku Levoxa ustalane jest przez lekarza. Najczęściej stosowanym dawkowaniem jest 1 lub 2 tabletki na dobę. Czas leczenia z reguły nie przekracza 28 dni. Preparat Levoxa może być stosowany w czasie lub bez posiłku.
Działania niepożądane Levoxa
Levoxa tak jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Najczęściej spotykanymi działaniami niepożadanymi leku są biegunka , nudności i zaburzenia czynności wątroby objawiające się nieprawidłowymi wartościami enzymów wątrobowych. U części pacjentów stosujących Levoxa mogą wystąpić bóle głowy, zawroty głowy i trudności z zasypianiem. Czasami pacjenci zgłaszają świąd skóry, uczucie zmęczenia lub osłabienie.
Przeciwwskazania do stosowania Levoxa
antybiotyk Levoxa nie powinien być stosowany u pacjentów uczulonych na levofloksacynę lub jakikolwiek inny antybiotyk z grupy chinolonów
u pacjentów z napadami drgawek
u pacjentów z zapaleniem ścięgien w wywiadzie po zastosowaniu leków z grupy fluorowanych chinolonów
u kobiet w ciąży i karmiących
u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu
Stosowanie Levoxa w ciąży
Nie należy stosować leku Levoxa w czasie ciąży lub karmienia piersią.
Podmiot odpowiedzialny
Actavis Group PTC ehf. Reykjavíkurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandia
Informacje na temat leku Levoxa zostały opracowane na podstawie ulotkie leku Levoxa.
Cewnikowanie moczowodu - zakładanie cewnika moczowodowego do moczowodu.
Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego - TURP. Operacja BPH - 60 ml.
Fotoselektywna waporyzacja prostaty laserem zielonym. Laser zielony - odparowanie gruczołu krokowego laserem.
Rozcięcie zwężenia ujścia zewnętrznego cewki moczowej - meatotomia.
Usunięcie cewnika DJ - ilm przedstawia obraz z kamery endoskopowej nagrany podczas zabiegu usunięcie cewnika DJ z lewego moczowodu.