Eurologia

Dzisiaj jest: czwartek, 21 listopada 2024 r.
Jesteś tutaj: Strona główna Leki Ibuprom
Leki
Choroby
Zabiegi urologiczne
Diagnostyka
Na skróty
A B C D E F G H
I J K L M N O P
R S T U W X Y Z
Pytania
Jasna pręga wokół penisa - stulejka
~eurologia
odpowiedź inne pytanie

Ibuprom

A
A
A

Ibuprom

Ibuprom - ulotka leku

Skład leku Ibuprom

Substancją czynną leku Ibuprom jest Ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu. W skład substancji pomocniczych wchodzą celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk.  Ibuprom dostępny jest w postaci tabletek powlekanych. Lek dostępny jest w opakowaniach zawiarających: 2, 4, 6, 10, 30, 50, 96 tabletek.

Mechanizm działania Ibupromu

Lek Ibuprom jest lekiem działającym przeciwbólowo. Ibuprom ma działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Substancja czynna leku - ibuprofen należy do niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Wskazania do stosowania leku Ibuprom

Ibuprom stosowany jest w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu. Ibuprom może być wykorzystywany w łagodzeniu bólu głowy, bólu zębów, bólów mięśniowych, bólu okolicy lędźwiowo - krzyżowej, bólów kostno - stawowych i miesiączkowych. Lek może być wykorzystywany do obniżenia gorączki w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

Dawkowanie leku Ibuprom

Lek Ibuprom może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. W doraźnym leczeniu producent zaleca 1 - 2 tabletek co 4 godziny. Nie należy przekraczać 6 tabletek na dobę. Lek Ibuprom nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 roku życia. Ibuprom przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Nie wolno przyjmować leku przez dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. W przypadku braku efektu leku należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane leku Ibuprom

Ibuprom jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Lek Ibuprom może powodować ból głowy, niestrawność, nudności, wymioty. U niektórych pacjentów stosujących Ibuprom obserwowano biegunkę, wzdęcia, zaparcia, wymioty, pobudzenie lub drażliwość. Ibuprom może powodować obrzęki kończyn dolnych u pacjentów z upośledzoną funkcją nerek. Ibuprom może wywołać chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy objawiające się krwawieniem z przewodu pokarmowego lub jego perforacją ze skutkiem śmiertelnym. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu może negatywnie wpływać na funkcję wątroby. Inne, rzadsze działania niepożądane leku dostępne są w ulotce leku. Lek zawierający ibuprofen nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi lekami z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych.

Stosowanie Ibupromu w ciąży

Ibuprom nie powinien być stosowany przez pacjentki w ciąży. Stosowanie Ibupromu w okresie okołoporodowym mogłoby zwiększyć ryzyko powikłań u matki i dziecka.

Nazwa i adres producenta leku oraz podmiot odpowiedzialny:

USP Zdrowie Sp. zo. o., ul. Poleczki 35, Warszawa 02 - 822
US Pharmacia Sp. zo. o. ul. ZIębicka 40, Wrocław 50 - 507





eUrologia TV

Częściowe usunięcie nerki robotem da Vinci. Nefrektomia częściowa - NSS.

Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego - TURP. Operacja BPH - 60 ml.

Założenie cystostomii. Przetoka nadłonowa - cystofix - film przedstawiający sposób założenia cystostomii.

Endoskopowe przezskórne usunięcie złogu z nerki - PCNL.

Laparoskopowa prostatektomia radykalna - leczenie raka gruczołu krokowego.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.