Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: czwartek, 14 listopad 2019 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Finasteryd - odstawienie

A
A
A

Finasteryd - odstawienie

Od 9 miesięcy przyjmuję Finasteryd (pod nazwą Propecia) 1mg/dzień w celu zatrzymania wypadania włosów. Po 9 miesiącach włosy przestały wypadać. Podczas przyjmowania leku doświadczyłem skutków ubocznych w postaci zmniejszonego libido, słabszego wzwodu. Są to ponoć normalne objawy. Tu moje pytanie: Czy po odstawieniu Finasterydu te skutki uboczne znikają i po jakim czasie? (domyślam się, że lek jeszcze przez jakiś czas znajduje się w organiźmie). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, to dla mnie bardzo ważne.

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Finasteryd stosowany w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (standardowa dawka to 5mg na dobę) może być powodem osłabionego libido lub zaburzen erekcji. Odstawienie leku powoduje powrót libido do stanu przed rozpoczęciem leczenia. Efekty uboczne finasterydu utrzymują się przez kilka tygodni po zakończeniu stosowania preparatu.Więcej informacji można znaleźć w dziale: Finasteryd - inhibitor 5 alfa reduktazy.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

Przerost stercza - leczenie zielonym laserem

Przezskórne usunięcie złogów z nerki metodą PCNL.

Profilaktyka raka pęcherza moczowego.

Przygotowanie preparatu z prostatektomii do oceny histopatologicznej.

Cystoskopia - widok cewki i pęcherza u mężczyzny z przerostem gruczołu krokowego. Cystoskopia - CY.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.