- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Wodonercze nerki z powodu podmiedniczkowego zwężenia moczowodu
Czy jest możliwość, że wodonercze spowodowane zwężeniem podmiedniczkowego odcinka moczowodu zniknie samoistnie i nie będzie wymagało leczenia operacyjnego?
Mam 18 lat i do przedwczoraj myślałam, że jestem zdrowa. Od kilku lat miałam pobolewania okolicy lędźwiowej po lewej stronie, ale myślałam, że to ból od kręgosłupa. Przedwczoraj miałam atak silnego bólu i pogotowie zabrało mnie ze szkoły do szpitala. Na oddziale urologicznym zrobiono mi urografię i rozpoznano zwężenie połączenia miedniczkowo - moczowodowego. Czy jest szansa, że zwężenie nie będzie wymagało leczenia operacyjnego?
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Objawowe zwężenie połączenia miedniczkowo - moczowodowego wymaga leczenia operacyjnego. Poszerzenie UKM spowodowane przeszkodą podmiedniczkową nie zniknie samoistnie. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w leczeniu zwężenia połączenia miedniczkowo - moczowodowego jest operacja sposobem Hynesa - Andersona.
Polecane artykuły
Polecane filmy
Objawy raka pęcherza moczowego. Prezentacja objawów raka pęcherza.
ESWL - zewnątrzustrojowe kruszenie złogów falą uderzeniową. ESWL - minimalnie inwazyjny sposób leczenia kamicy nerkowej.
- Kamica kikuta moczowodu jako rzadka przyczyna ropomoczu po nefrektomii
- Przerost olbrzymi gruczołu krokowego z wodonerczem obustronnym
- Obustronne roponercze w przebiegu kamicy pęcherza moczowego
- Wodonercze u pacjenta z moczowodem przebiegającym poza żyłą główną dolną
- Samoistna perforacja miedniczki nerkowej
