- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Oponka kilka miesięcy po zabiegu - leczenie
Jak pozbyć się oponki kilka miesięcy po zabiegu obrzezania?
Jakieś 4 miesiące temu miałem zabieg obrzezania z powodu stulejki niepełnej. Wszystko się zagoiło, ale tak zwana oponka nie znikła. Czy jest jakiś sposób aby się jej pozbyć, np leki, maści?
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniosło do tej pory rezultatu - 4 miesiące po obrzezaniu to istnieje duże prawdopodobieństwo wykonania korekty polegającej na wycięciu nadmiaru blaszki wewnętrznej, która jest najczęstszą przyczyną utrzymywania się długotrwałego obrzęku nazywanego przez pacjentów oponką. Aby ustalić dalsze postępowanie należy zgłosić się do urologa, który Pana zbada i ustali jakie są możliwości dalszego leczenia.
Polecane artykuły
Polecane filmy
Kamica ureterocele - złóg w torbieli ujścia pęcherzowego moczowodu - leczenie operacyjne.
CT - obrazowanie trójwymiarowe układu moczowego. Rekonstrukcja 3D uładu moczowego.
Film poglądowy na temat operacyjnego leczenia raka gruczołu krokowego.
Obraz śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego w cystoskopii.
E. coli - Escherichia coli - pałeczka okrężnicy - animacja przedstawiająca bakterię.







Wyślij do nas materiały
Dodaj do ulubionych
Intratubular Germ Cell Neoplasia - interpretacja





