Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: niedziela, 24 października 2021 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Biegunka po leku Flutamid

A
A
A

Biegunka po leku Flutamid

Dostałem receptę na Flutamid i stosuję go od 5 dni. Mam rozpoznanego raka prostaty w biopsji i czekam na zastrzyk hormonalny Eligard. Od 2 dni mam biegunkę, która nie ustępuje pomimo diety. Czy biegunka może być spowodowana Flutamidem? Czy mogę sam odstawić ten lek?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Flutamid może być przyczyną biegunki. Decyzję o odstawieniu leku należy skonsultować z lekarzem, który zalecił jego stosowanie.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

CT/KT - tomografia komputerowa - opis badania tomograficznego.

Przygotowanie preparatu z prostatektomii do oceny histopatologicznej.

Zielony laser - leczenie przerostu gruczołu krokowego. Operacja prostaty laserem zielonym.

Usunięcie cewnika DJ - ilm przedstawia obraz z kamery endoskopowej nagrany podczas zabiegu usunięcie cewnika DJ z lewego moczowodu.

Operacja rekonstrukcyjna cewki moczowej.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.