Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: poniedziałek, 08 czerwca 2026 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Brak wytrysku - anejakulacja po leczeniu raka jądra

A
A
A

Anejakulacja - brak wytrysku po leczeniu raka jądra

Mam 39 lat. W 1998 roku zachorowałem na nowotwór prawego jądra z przerzutami do płuc i węzłów chłonnych. Usunięto mi chore jądro, otrzymałem 10 kursów chemioterapii, potem miałem rozległą operację brzuszną - usunięcie zmian nowotworowych w jamie brzusznej, a następnie usunięto mi powiększony węzeł chłonny nadobojczykowy prawy. Aktualnie mój problem polega na tym, że po usunięciu tego chorego jądra miałem wytryski nasienia, a po tej operacji brzusznej już nie mam wytrysków nasienia. Dowiedziałem się z internetu, że przyczyną tego jest niedziałający właściwie zwieracz pęcherza: nie ulega skurczowi w czasie wytrysku. Może to być spowodowane uszkodzeniem unerwienia autonomicznego w trakcie tej mojej operacji brzusznej. Czy mój przypadek anejakulacji jest wyleczalny i jaką metodą? Zamierzam z tym problemem udać się do urologa. Proszę o poradę czy brak wytrysku po RPLND jest uleczalny?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Polecane artykuły

 





eUrologia TV

Laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego. Ligatura venae et arteriae spermaticae per laparoscopiam.

Operacja przedstawiająca eksplorację moszny u pacjenta ze skrętem jądra.

Guz nerki w USG. Obraz ultrasonograficzny guza nerki.

Tomografia komputerowa - film poglądowy na temat badania tomograficznego - CT.

Przezcewkowa resekcja prostaty - TURP. Operacyjne leczenie BPH.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.