Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: piątek, 19 lipiec 2019 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Brak erekcji po lekach na prostatę

A
A
A

Zaburzenia erekcji po lekach na przerost prostaty

Od dłuższego czasu zażywam leki na łagodny przerost prostaty - Hyplafin i Omnic Ocas 0,4. Po pewnym okresie zażywania mam całkowity brak erekcji i nawet leki (Lekap 100) nie pomagają. Czy odstawienie Hyplafinu rozwiąże problem? Mam 71 lat i jestem pod stałą kontrolą urologa.

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Wszystkie grupy leków stosowane w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Hyplafin może być przyczyną (tak jak wszystkie leki zawierające w swym składzie finasteryd) przyczyną słabszych wzwodów a czasem osłabionego libido. Decyzja o odstawieniu leku powinna być przedyskutowana z urologiem, który Pana leczy. Zaburzenia wzwodu u choergo w wieku 71 lat nie muszą mieć związku z farmakologicznym leczeniem przerostu prostaty.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

Obraz śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego w cystoskopii.

TOT - taśmowa operacja nietrzymania moczu u mężczyzn. Leczenie nietrzymania moczu - TOT.

Przezskórne usunięcie złogu z nerki. PCNL - Percutaneous Nephrolitotripsy.

CT/KT - tomografia komputerowa - opis badania tomograficznego.

Kamica ureterocele - złóg w torbieli ujścia pęcherzowego moczowodu - leczenie operacyjne.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.