- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Krew w kale - usg transrektalne
Krew w kale - USG transrektalne
Mój ojciec kilka miesięcy temu miał wykonywane USG transrektalne - przez odbytnicę w celu ustalenia dokładnych wymiarów prostaty przed operacją. Tata jest po zabiegu TUR-P i czuje się dobrze, ale zgłosił mi ostatnio pojawienie się krwi w kale. Czy w przypadku krwi w stolcu badanie transrektalne USG pomoże w postawieniu diagnozy? Jaka jest dokładność tego badania?
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Transrektalne USG nie jest badaniem wykorzystywanym w diagnostyce krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Podstawowym badaniem w takim przypadku jest rektoskopia. W przypadku podejrzenia patologii powyżej odbytnicy badaniem z wyboru jest kolonoskopia.
Polecane artykuły
Przezodbytnicze USG gruczołu krokowego - TRUS
Polecane filmy
ESWL - zewnątrzustrojowe kruszenie złogów falą uderzeniową. ESWL - minimalnie inwazyjny sposób leczenia kamicy nerkowej.
Przygotowanie preparatu z prostatektomii do oceny histopatologicznej.
Brachyterapia - radioterapia raka gruczołu krokowego. Rak prostaty - leczenie brachyterapią.
Ureterocele - torbiel ujścia pęcherzowego moczowodu - leczenie operacyjne laserem.