Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Problemy z erekcją po leku Hyplafin

A
A
A

Stosowanie leku Hyplafin a problemy ze wzwodem

Przepisano mi lek na przerost gruczołu krokowego o nazwie Hyplafin, po którym wystąpiły u mnie problemy z erekcją - osłabienie lub brak wzwodu. Wcześniej wszystko wyglądało prawidłowo. Na jak długo zażywanie Hyplafinu powoduje niemożność osiągnięcia erekcji? Czy negatywne skutki działania leku są odwracalne po półrocznym stosowaniu?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Hyplafin jest lekiem, którego substancją czynną jest finasteryd - inhibitor 5 - alfa reduktazy. Lek jest powszechnie stosowany w leczeniu mężczyzn z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Tak jak każdy preparat zawierający finasteryd Hyplafin może powodować osłabienie libido i zaburzenia erekcji, które ustępują po zakończeniu stosowania leku. Finasteryd ma udowodnione w wielu badaniach korzystne działanie na gruczoł krokowy.

Polecane artykuły

Hyplafin a zaburzenia erekcji  Łagodny przerost prostaty

Polecane filmy





eUrologia TV

Cystoskopia z wycinkami. Pobranie wycinków w czasie cystoskopii.

Nefrektomia laparoskopowa - operacja laparoskopowego usunięcia prawej nerki.

Kamica pęcherza moczowego w przebiegu BPH - litotrypsja i TURP.

UOW - uretrotomia optyczna wewnętrzna - endoskopowe leczenie zwężenia cewki moczowej.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.