Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: czwartek, 30 maja 2024 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Macmiror - zmiana koloru moczu

A
A
A

Macmiror - zmiana koloru moczu

Od 3 dni stosuję Macmiror i zauważyłam zmianę koloru moczu. Wydaje mi się, że mocz zmienił kolor na żółto - pomarańczowy. Lek jest skuteczny bo moje dolegliwości zupełnie ustąpiły - ból w czasie oddawania moczu i dziwny świąd w okolicy cewki moczowej. Czy zmiana koloru moczu może być spowodowana stosowanym lekiem?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Leki mogą mieć wpływ na zmianę koloru moczu. Nifuratel będący substancją czynną leku Macmiror może być przyczyną zmiany zabarwienia moczu na pomarańczowy. W czasie leczenia zakażenia układu moczowego należy pamiętać o wypijaniu dużej ilości płynów. Jeśli kolor moczu będzie zmieniony po zakończeniu terapii ZUM należy powiadomić o tym lekarza.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

TURP - przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego. Nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy zabiegu - transurethral resection of prostate.

CT - obrazowanie trójwymiarowe układu moczowego. Rekonstrukcja 3D uładu moczowego.

TURT - inaczej TURBT - przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego.

Operacja przedstawiająca eksplorację moszny u pacjenta ze skrętem jądra.

Kamica pęcherza moczowego i moczowodowa - URSL i usunięcie złogu.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.