- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Nietrzymanie moczu i ból kręgosłupa
Nietrzymanie moczu i problemy z silnym bólem kręgosłupa
Odkąd mam problemy z bólem kregoslupa mam problem z utrzymaniem moczu i częstym uczuciem parcia na mocz. Od niedawna pojawiły się problemy z nietrzymaniem moczu. Jaka może być przyczyna powodująca takie objawy ze strony układu moczowego?
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Problem nietrzymania moczu u pacjentów z bólem kręgosłupa jest złożony. Niestety na podstawie informacji zawartych w Pani pytaniu nie można wypowiadać się jaka może być ewentualna przyczyna opisanych problemów. Kluczową sprawą jest ustalenie jaka jest przyczyna bólu kręgosłupa oraz czy istnieje związek pomiędzy ewentualną patologią w obrębie kręgosłupa i nietrzymaniem moczu. Wizyta u urologa z aktualnym wynikiem badania ogólnego moczu, w czasie której będzie wykonane USG pęcherza przy dobrym wypełnieniu pozwoli ocenić jaka jest ewentualna przyczyna nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu może mieć różne przyczyny - np. wysiłkowe nietrzymanie, nietrzymanie z parcia, postać mieszana lub nietrzymanie moczu z przepełnienia. Patologia w obrębie rdzenia kręgowego lub kręgosłupa mogą powodować zaburzenia w unerwieniu i funkcji pęcherza moczowego. Wizyta u urologa jest niezbędna w celu ustalenia przyczyny opisanych dolegliwości i zaplanowania dalszej diagnostyki lub leczenia.
Polecane artykuły
Polecane filmy
Cewnikowanie kobiety - założenie cewnika Foley'a do pęcherza moczowego - film instruktarzowy.
TURP - przezcewkowa resekcja stercza - operacyjne leczenie łagodnego przerostu gruczołu krokowego.
Usunięcie cewnika DJ - ilm przedstawia obraz z kamery endoskopowej nagrany podczas zabiegu usunięcie cewnika DJ z lewego moczowodu.
- Kamica kikuta moczowodu jako rzadka przyczyna ropomoczu po nefrektomii
- Samoistna perforacja miedniczki nerkowej
- Rana szarpana prącia po upadku z drabiny
- Ciało obce pęcherza i cewki moczowej - przewód elektryczny
- Wodonercze u pacjenta z moczowodem przebiegającym poza żyłą główną dolną
