- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Zatrzymanie moczu po elektroresekcji gruczołu krokowego
Zatrzymanie moczu po przezcewkowej elektroresekcji gruczołu krokowego
13.07.2011.r miałem przeprowadzony zabieg elektroresekji przezcewkowej -TURP. Po zdjęciu cewnika [dwa dni po zabiegu] nie mogłem oddawać moczu, musiałem przeć, było gorzej niż przed zabiegiem.19.07 założono ponownie cewnik i mam go do chwili obecnej [mocz oddaję]. Cewnik ma być zdjęty 1.08.11. Pytanie moje jest : Jeżeli po zdjęciu cewnika nie będzie poprawy to jakie jest dalsze leczenie?
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Zatrzymanie moczu po przezcewkowej elektroresekcji zdarza się w kilku procentach operowanych przypadków. Jeśli usunięcie cewnika z pęcherza moczowego nie przyniesie fizjologicznego oddawania moczu możliwe jest, że będzie Pan miał zaproponowany re - TURP czyli ponowny zabieg. Jeśli operator zdecyduje, że nie ma takiej potrzeby może Pan zostać skierowany na badanie urodynamiczne, które da odpowiedź jaki jest mechanizm zatrzymania moczu. W większości przypadków zatrzymania moczu po TURP nie ma potrzeby ponownej operacji - pacjenci sami zaczynają oddawać mocz.
Fotoselektywna waporyzacja prostaty laserem zielonym. Laser zielony - odparowanie gruczołu krokowego laserem.
Biopsja gruczołu krokowego pod kontrolą USG. Biopsja prostaty - TRUS + B.
Usunięcie cewnika DJ - ilm przedstawia obraz z kamery endoskopowej nagrany podczas zabiegu usunięcie cewnika DJ z lewego moczowodu.
Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego - TURP. Operacja BPH - 60 ml.
Budowa i funkcja układu moczowego. Układ moczowy - anatomia i fizjologia. Fizjologia nerek.