Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Wzrost PSA po leczeniu antybiotykiem

A
A
A

Wzrost poziomu PSA po stosowaniu antybiotyku

Leczę sie na przerost prostaty. Biorę TamisPras i Apo-Fina. Ostatnio miałem PSA 3,5 ng/ml. Niestety złapałem ostanio ropień/czyrak na nodze i lekarz mi zapisał masć Altabactin , czopki Butapirazol i tabletki Ospamox 1000 mg. Po 6 dniach brania Ospamox na drugi dzień po zakończeniu poszedłem i zrobiłem PSA, które wyszło 26 ng/l. Wynik poziomu mocznika wyszedł w normie. Czy wzrost PSA może być po leczeniu antybiotykami?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Antybiotykoterapia nie powoduje wzrostu stężenie PSA w surowicu. Konieczna jest konsultacjia u urologa, który Pana leczy. Lekarz po zbadaniu ustali jaka jest najnardziej prawdopodobna przyczyna wzrostu stężenia PSA i zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

USG jamy brzusznej - USG nerek i pęcherza moczowego.

Przezcewkowa resekcja prostaty - TURP. Operacyjne leczenie BPH.

Samobadanie jako profilaktyka raka jądra. Zapobieganie rakowi jądra.

Cewnikowanie kobiety - założenie cewnika Foley'a do pęcherza moczowego - film instruktarzowy.

Cystoskopia - badanie endoskopowe polegające na oglądaniu wnętrza pęcherza moczowego.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.