- Strona główna
- Choroby
- Objawy
- Operacje
- Galeria
- Słownik terminów
- Konsultacje
- Sklep
- Katalog lekarzy
- Kontakt
Czy po zatrzymaniu moczu konieczna jest operacja prostaty?
Zatrzymanie moczu - operacja usunięcia prostaty
Miesiąc temu miałem zatrzymanie moczu. Założono mi cewnik do pęcherza moczowego i wysłano do domu z lekami na przerost prostaty. Po 10 dniach urolog usunął mi cewnik i wysłał do domu. Mam mieć kontrolę za dwa miesiące. Mocz oddaję lepiej niż przed zatrzymaniem. Krwi w moczu nigdy nie widziałem. Czy w przypadku gdy nie mam problemów z oddawaniem moczu nadal muszę mieć operację usunięcia prostaty? Lekarz, który zakładał mi cewnik powiedział, że skoro jest zatrzymanie moczu to znaczy, że operacja jest nieunikniona.
Odpowiedź zespołu eUrologia.pl
Zatrzymanie moczu jest jednym z objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Skoro po założeniu cewnika Foley'a i włączeniu do leczenia leków stosowanych w farmakoterapii BPH uzyskano prawidłowe oddawnie moczu to jest szansa na uniknięcie leczenia operacyjnego. Bardzo istotna jest kontrola urologiczna po około 4 - 6 tygodniach od momentu włączenia leczenia farmakologicznego. Jeśli objawy ze strony układu moczowego nie będą nasilone a w USG po mikcji nie będzie zalegania to jest duże prawdopodobieństwo, że lekarz zdecyduje się na leczenie zachowowawcze. Więcej informacji na temat wskazań do operacyjnego leczenia BPH znajdzie Pan w dziale: Łagodny przerost gruczołu krokowego - wskazania do leczenia operacyjnego.
Polecane artykuły
Polecane filmy
Animacja przedstawiająca operację prostatektomii radykalnej wykonywaną u pacjentów z rakiem stercza.
Fotoselektywna waporyzacja prostaty laserem zielonym. Laser zielony - odparowanie gruczołu krokowego laserem.
Usunięcie cewnika DJ - ilm przedstawia obraz z kamery endoskopowej nagrany podczas zabiegu usunięcie cewnika DJ z lewego moczowodu.
Cewnikowanie kobiety - założenie cewnika Foley'a do pęcherza moczowego - film instruktarzowy.
Kamica pęcherza moczowego i moczowodowa - URSL i usunięcie złogu.