Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwoje przy lewym jądrze
Autor Wiadomość
ruf 123 

Wysłany: 2017-12-27, 16:20   Zwoje przy lewym jądrze

Witam. Mam 24 lata i od kiedy pamiętam, mam jakby zwoje żylaków na całej długości lewego jądra, z jego lewej strony, są na tyle duże, że "wiszą" nawet poniżej jądra. Można je oddzielić od samego jądra. Nie powodują bólu. Szukam obecnie kogoś kto wykona USG, jednak wszyscy są w tym okresie na urlopach, więc dopiero za tydzień będę mógł się umówić. Czytałem o żylakach powrózka nasiennego, ale wszędzie opis wskazuje, że zlokalizowane one są powyżej jądra, lub przy nim samym... a moje opierają się już na worku moszny poniżej jądra, ale czuję że jest to jedna całość która prowadzi ku górze. Czy to właśnie jakieś zaawansowane stadium żylaków powrozka? Przepuklina?

Dodam że zaczęło mnie boleć prawe jądro, które wygląda normalne, podczas gdy lewe jest totalnie zdeformowane przez tę "narośl"

ad 

Wysłany: 2018-01-19, 21:36   

:!: Ból P jądra - konieczna diagnoza w kierunku wykluczającym złośliwy nowotwór jądra - konieczne bad USG i palpacyjne przez urologa / onkologa. Prosze nie dać się zbyć lekceważącą oceną, że to stan zapalny. Żylaki powrózków nasiennych - mogą być jednym z pierwszych objawów (wyprzedzających) rozwijającego się nowotworu złosliwego nerki lub już istniejącego złośliwego nowotworu nerki - konieczne pilne USG i MRI (rezonans magnetyczny).
Badanie markerów np CEA (nowotwory nerki) nie jest przesądzające - dobry CEA może nie "wykryć" istniejącego nowotworu nerki. Wskazane szerokie badanie krwi -nawet małe odchylenia od normy ale utrzymujące się przez dłuższy czas mogą wskazywać na rozwijający się nowotwór, nawet w początkowej fazie. Gdyby w badaniach USG / MRI wyszła torbiel, przy żylakach powrózka trzeba powtórzyć badanie u b dobrego specjalisty USG, z oceną przepływów ( Dopplerem ) przez torbiel i oceną torbieli w skali Bosniaka. Bez oceny torbieli w skali Bosniaka, może wskazywać, że nawet b dobry specjalista USG albo się nie przyłożył do badania albo niekoniecznie jest dobry w badaniu nerek. Zdrowia i powodzenia!

Odpowiedz do tematu