Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwężenie szyi pęcherza moczowego
Autor Wiadomość
Maciej323 

Wysłany: 2012-10-16, 18:46   Zwężenie szyi pęcherza moczowego

Witam,
mam zwężenie szyi pęcherza moczowego -podobno to wada wrodzona. 4 tygodnie temu miałem zabieg operacyjny tj nacięcie szyi pęcherza. 2 tygodnie po zabiegu oddawanie moczu wróciło do normy. Teraz jest 4 tygodnie po zabiegu i jest tak jak przedtem.
Może ktoś z Was się z tym spotkał i może mi w jakikolwiek sposób pomóc, bo latania po lekarzach mam już serdecznie dość.
Pozdrawiam

eligard 

Wysłany: 2012-10-17, 13:03   Zwężenie szyi pęcherza - leczenie

Czy miał Pan wykonane badanie urodynamiczne? Jaki jest wynik histopatologiczny wycinków z szyi pęcherza moczowego? W jakim Pan jest wieku i od kiedy pojawił się problem z oddawaniem moczu?

Maciej323 

Wysłany: 2012-10-17, 14:05   

Witam. Mam 30 lat.Problem pojawil si ok 2 lata temu.Wtym czasie odwiedzilem 3 urologow. Pierwszy totalny idiota twierdzil,ze to od urazu kregoslupa wiec do neurologa-rezonans kregoslupa. Neurolog-Profesor Zabek z warszawy stwierdzil ze z kregoslupem wszystko ok i kazal szybko udac sie do urologa.Poszedlem do innego urologa ten najpierw przeleczyl mnie przeciwzapalnie itd.Po ktorejs z kolei wizyt wykonal usg i chyba nazywa sie to urometria lub urografia(oddawalem mocz do takiego lejka a maszyna robila wydruk).Lekarz stwierdzil ze mam zwezenie szyi pecherza i zapisal APOTAMIS,ktory dzialal ale nie moglem go przyjmowac poniewaz wystepowalo u mnie zbyt duzo skutkow ubocznych.Znow do lekarza i znow inny lek i taka sama historia.Zmienilem lekarza.Ten trzeci na dzien dobry wykonal Cystoskopie(chyba tak to sie nazywa) i stwierdzil ze mam zwezenie szyi pecheza i,ze zalega mi stary mocz.Powiedzial,ze musi przeprowadzic zabieg naciecia szyi pecherza.Przed i po zabiegu nie bylo zadnych dodatkowych badan.Poszedlem do szpitala na drugi dzien rano zabieg.Po 4 dniach do domu.Nastepne 2 tyg utrudnione oddawanie moczu jak to po zabiegu.3 tydzien powtot do prawidlowego.Teraz mija 4 tydzien z hakiem i od pon znow powrot do stanu z przed zabiegu.Nie wiem co mam robic.[/fade]

Odpowiedz do tematu