Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zatrzymanie moczu - jak wygląda postępowanie
Autor Wiadomość
Ukarany
Gość
Wysłany: 2010-11-27, 13:24   Zatrzymanie moczu - jak wygląda postępowanie

3 dni temu mialem zatrzymanie moczu. Lekarz rodzinny zalożył mi cewnik do pęcherza i dał skierowanie do urologa. Po jakim czasie można usunąc cewnik? Czy będę jeszcze sikał normalnie? Mam dopiero 59 lat...

slav
Gość
Wysłany: 2010-11-28, 17:58   Zatrzymanie moczu - postępowanie

Cewnik Foley'a na 3-5 dni, alfa-bloker, NLPZ, chemioterapeutyk. Po tym czasie próba usunięcia cewnika. Jak bez efektu to powtórka z rozrywki.

mychau23 

Wysłany: 2010-12-11, 18:39   

a ja mam dopiero 23 lata i nie moglem sie odlac. postepowanie wyglada nastepujaco .... cystostomia nadlonowa , cystoskopia i w zaleznosci co wykaze inne meki i cierpienia;)

zagwoj
Gość
Wysłany: 2010-12-11, 19:43   

Czy próbowano założyć Ci cewnik przez cewkę, czy od razu założono cystostomię nadłonową?

mychau23 

Wysłany: 2010-12-12, 10:54   

probowali wielokrotnie.Na sile tak samo cystoskopia, zrobiona na sile.Pamietasz jak lekarz pukal w cystoskop by wogole mogl przejsc. Okropne uczucie i te "pukniecie" jak juz sie przebil. Mialem np 600ml moczu a wogole tego nie czulem. Jedynymi objawami byly szalencze wymioty i oslabniecia oraz wzrost cisnienia tetniczego krwi.Nie zycze nikomu

Odpowiedz do tematu