Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie prostaty - objawy
Autor Wiadomość
dawid
Gość
Wysłany: 2010-12-05, 09:58   Zapalenie prostaty - objawy

Witam, boli mnie podbrzusze przy oddawaniu moczu. Ból promieniuje do krocza, boję się, że mam zapalenie prostaty. Jak rozpoznaje się zapalenie prostaty. Jakie są najczęstsze objawy zapalenia prostaty? Pozdrawiam.

resQ
Gość
Wysłany: 2010-12-06, 23:21   

Najczęściej zgłaszane dolegliwości pacjentów to bóle nad spojeniem łonowym, bóle krocza (zwłaszcza po długim przebywaniu w pozycji siedzącej), jąder (często promieniujące wzdłuż pachwin lub do uda), pieczenie w cewce niezależne od mikcji, bolesna ejakulacja, obecność krwi w ejakulacie, zmiany zabarwienia nasienia, częstomocz oraz dolegliwości w okolicy lędźwiowo- krzyżowej. Często występuje gorączka, bóle mięśni i problemy z oddawaniem moczu.

swanzganz
Gość
Wysłany: 2011-01-15, 14:04   Objawy zapalenia gruczołu krokowego

Najczęściej wymienia się takie objawy zapalenia gruczołu krokowego

Obraz kliniczny
Objawy podmiotowe
Ostre ZGK jest ostrą, ciężką chorobą ogólnoustrojową.
* Do jej objawów podmiotowych należą: objawy zakażenia dróg moczowych: bolesne oddawanie moczu, częstomocz i parcie na mocz,
* objawy zapalenia gruczołu krokowego: ból okolicy krzyżowej, krocza, prącia i czasami ból odbytnicy,
* objawy bakteriemii: gorączka i dreszcze; może się pojawić ból stawów i mięśni.
Objawy przedmiotowe
* Miejscowe: gruczoł krokowy bardzo bolesny, obrzęknięty i napięty, o gładkiej powierzchni, ciepły w badaniu palpacyjnym.
* Związane z bakteriemią: gorączka i tachykardia.

Piter333 

Wysłany: 2012-09-09, 20:32   

Witam trzy miesiące temu zacząłem oddawać coraz częściej mocz pracowałem w warunkach temperaturowych powyżej 30C.Poszedłem z tym problemem do urologa dostałem cipronex, nic nie pomogło.Druga wizyta podejrzenie zapalenia prostaty leki Unidox,omnic ocas,proscar i cos przeciwgrzybicznego dwa tygodnie i zero poprawy. Częstomocz bez zmian co 15-20minut.Wyniki ogólny mocz,morfologia,posiew nasienia,posiew moczu,usg,PSA,badanie per rectum wszystko ok bez bólu prostata nie powiększona..Nic mnie nie boli tylko latam do toalety bardzo często. Wyszło mi jeszcze jedno badanie Chlamydii T dodatni z wymazu,chcę jeszcze potwierdzić przez badanie krwi,ale to jak zakończę antybiotyki.
Czy przy tych objawach i wynikach może to być coś innego? Przy zapaleniu prostaty zazwyczaj są bóle ja ich nie mam nawet przy badaniu per rectum. Macie może jakiś pomysł?Jeszcze dodam że bardzo rzadko pobolewa mnie lub robi się ciepło tuż za jądrami i urolog stwierdziła mały kamyczek w nerce ,ale powiedziała że jest nieistotny.

Justynaka 

Wysłany: 2013-03-26, 15:24   

Podejrzewam ze mąż ma prostate. Wielokrotnie słyszałam ze ma problem z oddawaniem moczu, ale za chiny nie chce isc do lekarza, co z tym faktem zrobic?

Justynaka 

Wysłany: 2013-03-27, 12:56   

A moze taki test Caretest PSA pomoze mi sprawdzic czy mam prostate czy nie?

Odpowiedz do tematu