Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie nerek - ból okolicy lędźwiowej?
Autor Wiadomość
lili121 

Wysłany: 2011-06-12, 21:13   Zapalenie nerek - ból okolicy lędźwiowej?

Witam, we wtorek poszłam do lekarza z silnym bólem nerki i gorączką 39 st. ponieważ jestem miesiąc po porodzie i karmię piersią przepisał mi duomox. Następnego dnia temperatura nie spadała, pojawialo sie nawet ponad 40 st przyszła do mnie pani doktor i dala skierowanie na mocz i w razie czego do szpitala. zmienila antybiotyk i od czwartku wieczór wzięłam pierwsza dawke Augmentinu a Duomox odstawilam. W szpitalu byłam zrobili usg i kazali czekać czy przejdzie bol. Wyniki moczu:
ciezar wlasciwy -1,020
ph-6
leukocyty-100,0 /uL
azotyny nie wykryto
bialko slad
glukoza w normie
ciala ketonowe +
urobilinogen w normie
bilirubina nie wykryto
erytrocyty nie wykryto
kolor zolty
Osad:
nablonki plaskie pojedyncze wpw
nablonki okragle dosc liczne wpw
leukocyty 15-20 wpw
bakterie skapa flora bakteryjna
pasma sluzu obfity sluz

USG:
W badaniu usg watroba granicznej wielkosci, zmian ogniskowych nie uwidoczniono,
echogenicznosc miazszu prawidlowa, jednorodna.
Pecherzyk zolciowy cienkoscienny, w jego wnetrzu uwidoczniono kilka zlogow dl.7-8 mm.
PŻW, drogi żółciowe nieposzerzone. Trzuska w zakresie trzonu i glowy niepowiekszona jednorodna bez cech OZT i PZT, sledziona niepowiekszona. Nerka prawa o prawidlowej echostrukturze, bez cech duzych zlogow. bez zastoju moczu. Nerka lewa o dl.12,5cm o zachowanej echostrukturze, warstwa miazszowa grubsza w porownaniu z nerka prawa gr ok.25 mm o podwyzszonej echogenicznosci z zaznaczonymi brodawkami piramid - obraz usg mozna sugerowac zmiany zapalne. nerka lewa bez cech zastoju moczu i bez cech obecnosci duzych zlogow. pecherz moczowy slabo wypelniony nie do oceny. widoczny slad wolnego plynu w jamie otrzewnowej w podbrzuszu za tylna sciana pecherza moczowego. Aorta brzuszna nieposzerzona.

Dzisiaj juz wzielam 7 dawke Augmentinu a nerka dalej boli. Jak dlugo moze bolec zapalenie nerki i czy robic jeszcze jakies dodatkowe badania? Bardzo prosze o jakas podpowiedz bo juz nie wiem co robic.

Greg
Gość
Wysłany: 2011-06-14, 09:30   Zapalenie nerki?

Witam,
która nerka Cię boli? Czy masz jakieś upławy? Płyn w zatoce Douglasa nie jest specyficzny w stanie zapalnym nerki/ pęcherza moczowego. Czy w ciągu ostatnich 2-3 tygodni miałaś zapalenie pęcherza lub objawy dyzuryczne = ból, pieczenie, częste oddawanie moczu? Według mnie konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, czy morfologia była wykonana? Czy badał Cię ginekolog/ chirurg?

lili121 

Wysłany: 2011-06-14, 17:44   

lewa nerka, uplawow nie mam, tydzien po porodzie mialam bol w okolicy cewki moczowej, teraz nie mam, morfologie wczoraj zrobilam i oto wyniki:
WBC 10,0 10^3/uL
NE% 51,3%(5,1)
LY% 39,5%(3,9)
MO% 5,8%(0,6)
EO% 2,2%(0,2)
BA% 1,2%(0,1)

RBC 3,46 10^6/uL
HGB 10,6 g/dl
HCT 32,2%

MCV 93,0 fl
MCH 30,7 pg
MCHC 33,0 g/dl
RDW 12,6%

PLT 476 10^3/uL
MPV 7,8 fl

BIOCHEMIA:
Mocznik 8 mg/dl (20-50)
Krea 0,9 mg/dl (0,6-1,3)
RCRP 23,5 mg/dl (0,0-3,0)

Kolejny mocz:
Glukoza: nie wykryto
Bilirubina: nie wykryto
Ciała ketonowe: nie wykryto
ciezar wlasciwy: 1,010 kg/l
Krew: negat
PH 6,0
Bialko: nie wykryto
Urobilinogen 0,2 EU/dl
Azotyny negatywne
leukocyty malo
barwa jasnozolta
przejrzystosc: przejrzysty
nablonki wielokatne: dosc liczne
nablonki okragle: nieliczne
bakterie: skape
erytrocyty: nieznaleziono
leukocyty: 8-12 w polu widzenia

te co pogrubilam to przy nich byly strzaleczki oznaczajace odchylenie od normy
wyniki nie byly robione na czczo.

Jesli chodzi o sprawy polozniczo-ginekologiczne to polozna mnie badala i nie stwierdzila niepokojacych zmian w tym zakresie.

Greg
Gość
Wysłany: 2011-06-14, 21:14   Konsultacja urologiczna

Wysokie CRP i obraz nerki w USG sugeruje stan zapalny nerki. Brak efektów w leczeniu ambulatoryjnym wymaga pilenej konsultacji lekarskiej z urologiem.

009hnoor
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-25, 12:29   

Trzuska w zakresie trzonu i glowy niepowiekszona jednorodna bez cech OZT i PZT, sledziona niepowiekszona. Nerka prawa o prawidlowej echostrukturze, bez cech duzych zlogow. bez zastoju moczu. Nerka lewa o dl.12,5cm o zachowanej echostrukturze, warstwa miazszowa grubsza w porownaniu z nerka prawa gr ok.25 mm o podwyzszonej echogenicznosci z zaznaczonymi brodawkami piramid - obraz usg mozna sugerowac zmiany zapalne.

Odpowiedz do tematu