Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie cewki moczowej u chłopaka 22 lata
Autor Wiadomość
Szrek
Gość
Wysłany: 2011-05-19, 13:55   Zapalenie cewki moczowej u chłopaka 22 lata

Witam,
mam pieczenie i ból w cewce moczowej podczas oddawania moczu. Dolegliwości są od kilku dni. Myślę czy nie wziąć sobie antybiotyku - mam opakowanie pozostałe po leczeniu rany dłoni kilka miesięcy temu. Jaki antybiotyk stosuje się najczęściej w zapaleniu cewki moczowej u mężczyzny?

m.a.r.e.k 

Wysłany: 2011-05-19, 18:14   

Witam,
zapalenie cewki moczowej mogą wywołać różne bakterie, a każda z nich jest wrażliwa na zupełnie inne antybiotyki. Standardowym antybiotykiem w tym przypadku jest doxycyklina, ale najlepiej jest ustalić to z lekarzem po wykonaniu posiewu moczu. Odradza się jednak stosowanie antybiotyków na własną rękę...Co prawda ból i pieczenie w cewce w pierwszej kolejności sugerują właśnie bakteryjne zapalenie cewki, ale może to okazać się również inną chorobą weneryczną wywołaną wirusem lub grzybami- w takim wypadku zastosowanie antybiotyku, pomijając że nie poskutkuje, może przynieść efekty odwrotne (zaostrzenie objawów).
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu