Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana cewnika w nefrostomii
Autor Wiadomość
teresa
Gość
Wysłany: 2010-12-26, 21:01   Wymiana cewnika w nefrostomii

Witam,
jak często macie wymieniany cewnik w nefrostomii? Mam nefrostomię z powodu nieoperacyjnego guza miednicy małej i założoną nefrostomię 3 miesiące temu. W poradni dostałam odpowiedź - co jakiś czas...

krystyna
Gość
Wysłany: 2011-01-02, 00:51   Wymiana nefrostomii

Nefrostomia wymieniana jest wtedy kiedy przestaje spełniać swoją fukcję - np. zatyka się... Moją wymieniono mi około 8 miesięcy temu i jak do tej pory jest OK. Należy samemu kontrolować czy nitki utrzymujące nefrostomię nie rozwiązały się.

maria-1948 

Wysłany: 2011-01-17, 21:37   

Witam!
Czegoś tu nie rozumiem.Mam w rodzinie chorego z cewnikiem(po usunięciu pęcherza moczowego),który to cewnik musi być wymieniany co 3 miesiące a nawet częściej z powodu bakterii w moczu.Proszę o wyjaśnienie mi jak można mieć tak długo?Pozdrawiam.

zenone
Gość
Wysłany: 2011-01-18, 20:50   

Ja mam wymieniany cewnik nefrostomijny co 3 - 4 miesiące , nie mam infekcji i nie tworzy mi się kamień, mój urolog twierdzi, że moglibyśmy wymieniać go trochę rzadziej. Jakie leki stosujecie na odkarzenie moczu?

maria-1948
Gość
Wysłany: 2011-01-20, 21:53   

Mam pytanie do Zenona.Jak długo masz ten cewnik ? I jakie Ty masz sposoby na unikanie zakażeń bakteryjnych? Jeśli to nie tajemnica to odpisz.Może inni chorzy skorzystają z Twoich porad.Życzę dużo zdrowia!

Mona 

Wysłany: 2015-11-17, 10:39   Jak często należy wymieniać nefrostomię?

Mam podobne pytanie. Jak często powinien być wymieniany dren w nefrostomii?

Mam dren poliuretanowy. Mój lekarz mówi, że wymiana ma być co 6 tygodni, ale w poradni robią wymianę co 2 miesiące i nie widzą potrzeby szybciej.

Czy przy założonym drenie przez 2 miesiące nie ma większego ryzyka zakażeń bakteryjnych lub innych komplikacji? :roll:

Odpowiedz do tematu