Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra
Autor Wiadomość
zibi54 

Wysłany: 2016-06-05, 20:42   Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Witam
Na początku maja (4maj), miałem operację usunięcia wodniaka lewego jądra. Zabieg bez komplikacji, rana pięknie zagojona. Po tygodniu byłem na kontrolnej wizycie - bez komplikacji.
Zauważyłem po mięsiącu twardy obrzęk powrózka nasiennego. dodatkowo małą ( na razie) twardą "gulkę" wielkości ok 2cm w górnej części jądra i podobną na dole. Wodniaka wyczuwałem inaczej był bardziej elastyczny
Czy to jest normalne. Mocz oddaje normalnie bez problemu żadnych stanów podgorączkowych ...ect

USG Jąder przed zabiegiem Kwiecień 2016

„Na całej długości najądrza i lewego jądra liczne zmiany drobnotorbielkowe. W rzucie głowy najądrza lewego olbrzymia przestrzeń bezechowa 44x27mm odp. najpr. torbieli nasiennej. w głowie najądrza prawego kilka zmian torbielowych - max 25x12mm. Drobne torbielki również podtorebkowo w górnym biegunie jądra prawego.
Nieznacznie zwiększona ilość płynu pomiędzy oslonkami pochwowymi jąder.
Umiarkowanie poszerzone żyły lewego splotu wiciowatego"

zibi54 

Wysłany: 2016-06-06, 07:25   

Dodam, że ten twardy guz wyczuwam - jakby na zakończeniu nasieniowodu lub żyły jądra. Samo jądro jest po zabiegu normalnej wielkości. Prawe jądro zawiera wodniaka także. Lekarz operujący stwierdził, że usunie to w następnym zabiegu.
Po kąpieli ten guz jest widoczny pod skórą worka mosznowego gołym okiem

GregoryH 

Wysłany: 2016-07-18, 22:23   

Jakiej pomocy oczekujesz? Należy odczekać kilka miesięcy, ponownie ocenić zmiany w mosznie i zdecydować o leczeniu - obserwacja lub operacja...

Odpowiedz do tematu