Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia z operacji wodniaka jądra na NFZ
Autor Wiadomość
mmatttyyy
Gość
Wysłany: 2011-03-24, 16:27   Wrażenia z operacji wodniaka jądra na NFZ

Hej. A ja chciałem się podzielić wrażeniami po zabiegu. Mam 30 lat, żyłem z wodniakiem wielkości kurzego jaja przez około 6 lat, regularnie go kontrolowałem, za każdym razem lekarz mówił, że skoro nie odczuwam dyskomfortu to nie trzeba nic z tym robić. Przywykłem do niego ale jednak jądro wokół którego wodniak powstał było bardziej wrażliwe na ból więc zdecydowałem się na zabieg. Zgłosiłem się do urologa, po przebadaniu, usg i decyzji pozbycia się przypadłości usłyszałem, że zabieg mogę mieć następnego dnia (na NFZ). Miałem inne plany i nie spodziewałem się tak szybkiego terminu więc poprosiłem o późniejszy - 6 dni później. Całość trwała nie całe 2 godziny, po podanym dożylnie środku zasnąłem, dodatkowo znieczulenie miejscowe, jak się obudziłem trochę otumaniony - nic nie bolało, mały dyskomfort tylko odczuwałem. Lekarz zalecił dwa dni odpoczynku które przeleżałem w łóżku. Dzisiaj jest trzeci dzień, zdjąłem plastry, mam kilka szwów które same się rozpuszczą, moszna jest trochę nabrzmiała ale musi minąć trochę czasu zanim wszystko wróci do normy. Nadal zachowuję ostrożność ze względu na trochę obolałe jądro, ale generalnie jestem bardzo zadowolony z zabiegu (wszystko na NFZ) i z decyzji o usunięciu wodniaka. Jeżeli ktoś się waha - nie ma się czego obawiać, warto pozbyć się tego ciężaru - choć wiem, że czasem przyzwyczajenie nie pomaga w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam :-)

Kamil
Gość
Wysłany: 2011-05-27, 07:46   Operacja wodniaka jądra

Dziękuję za opis. Czekam na operację wodniaka jądra na NFZ i jestem teraz spokojniejszy. Pozdrawiam.

mmaattyy
Gość
Wysłany: 2011-06-11, 15:37   Operacja

Napisz jak było. U mnie już wszystsko ok i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odpowiedz do tematu