Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wnętrostwo jądra - ryzyko rozwoju raka
Autor Wiadomość
pumbi71 

Wysłany: 2013-07-22, 21:04   Wnętrostwo jądra - ryzyko rozwoju raka

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i bardzo liczę na pomoc ponieważ jestem trochę zdenerwowany. Otóż mam obecnie 27 lat i nie mam jednego jądra w mosznie. Wiem z rozmowy z rodzicami że nie mam jego jakoś prawie od urodzenia. Rodzice zabierali mnie wtedy do internisty. Lekarz po kilku wizytach powiedział im że nie ma powodów do żadnych obaw. Jakoś w wieku kilkunastu lat wypytałem znowu o to rodziców i powiedzieli że taki się poprostu urodziłem. Kiedy miałem 18 lat poszedłem na WKU i tam lekarz stwierdził wnętrostwo jądra i kazał udać się do urologa. Byłem młody i głupi i olałem to trochę. Kilka dni temu dowiedziałem się że mój znajomy ma nowotwór złośliwy jądra z przerzutami na płuca. Nie chciałem go zbyt dużo wypytywać ale powiedział mi że nie miał właśnie jednego jądra i też tego nigdy nie leczył. Moje pytanie brzmi: Czy moja przypadłość jest niebezpieczna ? Czy mi też grozi nowotwór? Co mam zrobić?

Livestrong 

Wysłany: 2013-07-22, 22:01   Brak jądra i ryzyko raka

Nie wiemy jaka jest przyczyna braku jądra w mosznie - czy jest to wrodzony brak jądra, czy masz wnętrostwo. W przypadku wnętrostwo ryzyko wystąpienia nowotworu jest większe niż w przypadku zdrowej populacji mężczyzn. Polecam Ci artykuł: Wnętrostwo - diagnostyka i leczenie

Odpowiedz do tematu