Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uraz jąder a bezpłodność
Autor Wiadomość
slabiak 

Wysłany: 2015-10-05, 19:51   Uraz jąder a bezpłodność

Witam, 2 lata temu doznałem urazu jąder podczas jazdy motocyklem - otóż jadąc na jednym kole, złapałem zbyt mocno pozycji pionowej (ok 70-80km/h) i odpuściłem gazu, co poskutkowało gwałtownym opadnięciem przedniego koła na jezdnię i siłą rzeczy bezwładnie przesunąłem się po siedzeniu i kroczem uderzyłem w zbiornik paliwa (byłem w kombinezonie). Ból niemiłosierny, miałem wrażenie, że jądra aż schowały się w te kanaliki nad moszną. Pobolewanie jąder trwało jeszcze około tygodnia ale później zapomniałem o całej sprawie. Jakiś rok później byłem na rutynowej kontroli jąder USG i urolog stwierdził, że wszystko jest ok (nie wspominałem o tamtej sytuacji bo nawet już o niej nie pamiętałem). Jądra raczej po tamtej sytuacji nie spuchły bo pewnie bym zauważył, przy dotykaniu też nie bolały, tylko na razy same z siebie około tygodnia po tym tak jak wspomniałem. jak duże sa szansę że mogę być bezpłodny? Bardzo zacząłem się martwić ostatnio bo zbliżam się już do takiego wieku, że myślę o rodzinie, a jaki sens ma życie bez rodziny......

slabiak 

Wysłany: 2015-10-06, 19:07   

nikt nie pomoże???

Livestrong 

Wysłany: 2015-10-09, 21:56   Uraz jąder i bezpłodność

Z przedstawionego opisu wynika, że nie miał Pan poważnego urazu jąder. Aby sprawdzić swoją płodność wystarczy wykonać badanie nasienia .

Odpowiedz do tematu