Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stulejka u dziecka?
Autor Wiadomość
Lenny100 

Wysłany: 2019-07-11, 20:16   Stulejka u dziecka?

Dzień dobry.

Jakieś trzy miesiące temu byliśmy z naszym synem u lekarza rodzinnego. Syn miał wtedy około półtora roku.
Podzieliłem się z lekarzem wątpliwościa co do możliwej stulejka, choć wiem że u dzieci napletek zsuwa się ciężko lub wogole. Lekarz kazał zademonstrować na czyn polega problem. Kiedy więc meczylem się z napletkiem u syna, lekarz zasugerował że robię to zbyt lekko i niezdecydowanie. Sam mocno pociągnął za skórę napletka i rzeczywiście żołądź wyszedł na zewnątrz. Nakazał, żeby odciągac w taki sposób dość często.

Po powrocie do domu i kąpieli dziecka zaobserwowałem, że napletek jest zaczerwieniony więc postanowiłem dać mu czas na '' odpoczynek". Probowalem po jakimś czasie znów go odciągnąć ale znów szło ciężko i odpuściłem. Po jakimś miesiącu podczas kolejnej próby zobaczyłem że pojawiły się na napletku delikatne ranki - dwie, więc od razu odpuściłem. Smarowalem rywanolem i odkazalem octanisept em i zagoilo się dość szybko. Syn raczej nie odczuwał żadnego bólu bo kompletnie nie było po nim widać żadnego problemu a jest dość wrażliwy na ból.

Dziś znów po dłuższej przerwie spróbowałem powalczyć z napletkiem i namydlona ręką próbowałem ściągnąć. Niestety napletek jest bardzo wąski i nawet nie widać ujścia moczowodu. Próbowałem zarówno w kąpieli jak i po kąpieli, niestety skutek jest taki sam.

Czy możemy mówić o stulejce? Jeśli lekarzowi w przychodni udało się zsunac napletek to na pewno stulejka nie była wrodzona. Czy możliwe że lekarz już wtedy uszkodził w jakiś sposób delikatna skórę napletka i spowodował powstanie stulejka lub zwężenie napletka?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i podpowiedź, czy powinniśmy już teraz udać się do lekarza urologia czy też jest na to za wcześnie.

Odpowiedz do tematu