Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerost gruczołu krokowego u kobiety?
Autor Wiadomość
denis44a 

Wysłany: 2012-09-26, 01:12   Przerost gruczołu krokowego u kobiety?

Zostałam zdiagnozowana tak jak tytule - przerost gruczołu krokowego u kobiety. Czy kiedyś się z tym spotkaliście u kobiety? Zaznaczam, że mam wszystkie objawy, są naprawdę męczące. Ostatnio doszły bóle brzucha na dole, nawet w czasie seksu. Gdzieś w środku coś mi ''przeszkadza''i boli. Proszę napiszcie cos,mam dopiero 34 lata a czasami czuje sie jak staruszka.

eligard 

Wysłany: 2012-09-26, 21:47   Kobiety nie posiadają gruczołu krokowego...

Kobiety nie posiadają gruczołu krokowego więc nie ma możliwości żeby doszło do jego przerostu. Najpewniej doszło do niezrozumienia na linii lekarz - pacjent. O gruczole krokowym można przeczytać w artykule: Gruczoł krokowy .

denis44a 

Wysłany: 2012-09-27, 22:43   

Może chodzo o to:
Gruczoły przedsionkowe mniejsze, gruczoły przycewkowe, gruczoły Skenego – leżące wewnątrz warg sromowych większych gruczoły wytwarzające rodzaj ejakulatu.

Kobiety nie posiadają dokładnego odpowiednika prostaty, która jest częścią męskiego układu rozrodczego. Posiadają natomiast struktury homologiczne do prostaty, to znaczy rozwinięte z tych samych tkanek zarodkowych. Są nimi parzyste gruczoły przedsionkowe mniejsze blisko ujścia cewki moczowej.

a zdiagnozował mnie znany wrocławski profesor urolog,dokładnie tak powiedział i przepisał Apo-Tamis.Nigdy ich nie wzięlam,bo farmaceutka ostrzegła mnie przed spadkiem ciśnienia a ja jestem bardzo niskim ciśnieniowcem.

Odpowiedz do tematu