Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z oddaniem moczu
Autor Wiadomość
zdolowany 

Wysłany: 2011-11-26, 19:19   Problem z oddaniem moczu

Witam , mam wielki problem od paru lat z oddaniem moczu , polega to na tym, że zanim się wysikam to muszę się tak skupić że szkoda gadać :( , byłem u urologa zrobiono mi badanie urodynamiczne (lecz nie do końca bo nie oddałem moczu) wyszło tylko że niedrożność pęcherza czyli, że prę bardzo mocno i nie ma to wpływu na wysikanie się. No i przypisano mi leki "Omnic Ocas" i "Ubretid" , biorę od 4 miesięcy i dalej mnie to nie leczy. Dodam że mam 21 lat i to dla mnie jest wielki problem lekarz coś wspomniał jak mu powiedziałem "może inne leki", że może mnie czekać wycięcie pęcherza i się trochę boję, ale mam nadzieje że się myli. Czy możecie mi polecić jakieś inne badania na przykład może to ma podłoże neurologiczne . :cry:

GregoryH 

Wysłany: 2011-11-29, 14:06   

Co oznacza niedrożność pęcherza moczowego? Najprościej umieścić na forum zdjęcie przedstawiające wynik badania urodynamicznego. Czy rezonans magnetyczny był wykonany?

zdolowany 

Wysłany: 2011-11-30, 15:03   

dokładnie w diagnostyce pisze : niedoczynność wypieracza pęcherza moczowego . Takiego badania jeszcze mi nie robiono bo wiadomo jak to jest państwowo - wolą leki przypisac a pozniej jak cos sie pogorszy to w ostatniej chwili moze zrobią . Chyba bede zmuszony isc prywatnie. Dodam ze na tym badaniu ktore mi wyszlo dopiero za 3 razem bo byly komplikacje :-? , ta kreska czerwona ktora przedstawia napinanie pecherza byla bardzo wysoko a i tak moczu nie dalem rady oddac w domu dopiero po 2godzinach udalo mi sie z tym dodatkowym bulem.

http://www.sendspace.pl/f...ff2d951049e94cb - tu są zdjęcia z badania

urodynamicznego wrzuciłem wszystkie bo niewiem które coś znaczą a badanie udało sie chyba za 3 razem dopiero

zdolowany 

Wysłany: 2011-12-17, 21:17   

to jak poradzi mi ktoś coś ? lekarz chce leki odstawić i mówi że tak żyć będę a ja i tak dalej chce szukać co jest nie tak , lekarz tylko usg zrobił i te badanie wcześniej i mówi że okej jest :cry:

zdolowany 

Wysłany: 2011-12-23, 14:46   

domyslam sie ze nikt niewie , to dodam ze w badaniu moczu mam za malo leukocytów moze to cos wykaze , podobno jak za duzo jest to zapalenie pecherza znaczy

tomur 

Wysłany: 2013-01-10, 22:12   problem z oddawaniem moczu

Witam
I jak czy udało się Panu załatwić pozytywnie sprawę? Mam podobne objawy zaczynam dopiero badania.
pozdrawiam
tomur

Odpowiedz do tematu