Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasek w nerkach i infekcje dróg moczowych
Autor Wiadomość
chriss3544 

Wysłany: 2018-01-14, 20:52   Piasek w nerkach i infekcje dróg moczowych

Witam, może tu ktoś mi pomoże. Od jakiegoś czasu około 2 lat cierpię na nawracające infekcje dróg moczowych, bardzo często to się zdarza przy grypie tz zawsze jak złapie mnie jakaś grypa jest parcie na sikanie i pieczenie (chociaż pieczenie nie zawsze, po prostu sikanie co 1h godzinę wstaje w nocy). Oczywiście udałem się z dolegliwością do lekarza no i podstawowe badania i nic, później zrobiłem posiew moczu i tez wynik jałowy lekarz zasugerował mi że to może być cewka i żeby dużo pic soków z żurawiny i powiedziała żebym kupił sobie żuravit (gdzieś tam się przeplata furagin, witamina c itd). Niby pomaga ale wraca to do mnie jak bumerang. Około z miesiąc temu pierwszy raz w życiu miałem atak kolki nerkowej na usg wyszły złogi w moczowodzie (lekarz nie do końca był pewien czy to kamień), 3 dni męki leki przeciw bólowe i przeszło, wizyta u urologa i usg czyste tz brak zastoju moczu w nerce, powiedziałem o tych wracających infekcjach przepisał mi urotrim 2x1 tabletka przez 5 dni (to jest antybiotyk?), ale to mi nie pomogło. Następna wizyta za 3 miesiące. Czy to wszystko się może wiązać ze sobą? Czy to są dwa odrębne problemy? Powtórzyć posiew? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, podpowiedzi POZDRAWIAM.

kamicamoczowa 

Wysłany: 2018-11-24, 22:55   

Kamica dolnego odcinka moczowodu może powodować objawy imitujące infekcję układu moczowego. Teoria schodzącego piasku tak bardzo lubiana przez pacjentów nie ma logicznego uzasadnienia w opisanym przypadku.

Odpowiedz do tematu