Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pęcherz neurogenny po wirusowym zapaleniu rdzenia
Autor Wiadomość
PiotrgAc 

Wysłany: 2018-09-05, 16:24   Pęcherz neurogenny po wirusowym zapaleniu rdzenia

Dzień dobry,

Jestem Piotr, mam 32 lata i dostałem od losu wirusowe zapalenie rdzenia kręgowego. Jednym ze skutków choroby jest Pęcherz neurogenny. Mam problem z oddawaniem moczu i wypróżnianiem.
Polega to na tym że tłocznią brzuszną wymuszam wypływ moczu. Dużo łatwiej idzie przy wydalaniu, coś się wtedy odblokowuje i duży normalny strumień leci. Jestem rok po chorobie lecz to jest uporczywe.

Jestem po badaniu urodynamicznym które w rozpoznaniu brzmi,
hyporefleksja wypieracza
dyssynergia wypieracz-zwieracz
czynnościowa przeszkoda podpęcherzowa.

Dostałem leki Ubretid ale to nic nie pomaga.

Mocz do tej pory czysty pod względem ogólnym i posiewu. Przy badaniach usg zalegania moczu, to 20-40ml. Dodam że przy każdym było wypróżnienie. Czasami mam wrażenie że mam słabe parcie na mocz a czasami wręcz przeciwnie. Zawsze mam w głowie myśl że nie wysikałem się do końca.

Czy ktoś z Was może miał podobny problem, lub może polecić urologa w Polsce który pokieruje mnie w tej paskudnej chorobie?
Nowe sposoby leczenia, niekonwencjonalne(akupunktura), operacja, BTX?

Jeśli macie taka wiedzę, proszę podzielcie się nią.

Pozdrawiam,
Piotr

GregoryH 

Wysłany: 2018-09-11, 23:18   Pęcherz neurogenny - urolog Piotr Radziszewski

Urologiem o największych kompetencjach w kwestii pęcherza neurogennego jest profesor Piotr Radziszewski: Profesor Piotr Radziszewski.

admin 
Administrator

Wysłany: 2018-09-11, 23:25   

Profesor Piotr Radziszewski w 1994 ukończył I Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1995 doktoryzował się z anatomii urologicznej w oparciu o pracę pt. „Unerwienie zwieracza zewnętrznego cewki moczowej”, a w 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (urologia). W 2011 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Od 2004 członek zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej i Kobiecej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). W 2007 roku został członkiem Komitetu ds. Wytycznych w Urologii (EAU) oraz Komitetu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU). W 2008 roku został członkiem zarządu Szkoły Urodynamicznej Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS) i członkiem dwóch komitetów tejże instytucji: edukacyjnego oraz neuro-urologii. Od 2009 jest Członkiem Komitetu Naukowego EAU. W tym samym roku współzałożył Towarzystwo Badawcze n/t Inkontynencji (ICI-RS), którego jest aktywnym członkiem. Od 2010 roku zastępca kierownika, a od 2012 roku kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Recenzent w licznych czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (European Urology, Urogynecology, Urologia Internationalis, Videochirurgia i in.). Członek komitetów redakcyjnych czasopisma Neurology and Urodynamics, Central European Journal of Urology, Archives of Medicalsciences i in. Piotr Radziszewski jest autorem i współautorem ponad 250 artykułów, kilkunastu rozdziałów w podręcznikach krajowych i międzynarodowych.

eUrologia.pl - portal urologiczny

PiotrgAc 

Wysłany: 2018-09-12, 15:03   

Dzięki za info, jakiś czas temu trafiłem na Profesora. Napisałem mu wiadomość na fb bo zachęca do kontaktu, na razie cisza. Poczekam i napiszę email. Do wawy daleka droga więc chciałbym się upewnić zanim ruszę. Ktoś z Was miał kontakt z Profesorem ?

Odpowiedz do tematu