Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pęcherz nadreaktywny czy coś innego? U kogo diagnozować?
Autor Wiadomość
wojtek94 

Wysłany: 2018-05-23, 19:48   Pęcherz nadreaktywny czy coś innego? U kogo diagnozować?

Biorę 3 dzień tabletki Betmiga 50mg. Mam zdiagnozowany przez urologa pęcherz nadreaktywny. Męczę się od lutego. Stosowałem początkowo antybiotyki, levoxe, było lepiej, potem prędzej czy później był nawrót. W badaniu usg wszystko ok. Na drugie badanie usg z pełnym pęcherzem nie dałem rady dotrzeć, bo jak sie stresowałem przed wizytą u lekarza, to wtedy sikałem częściej.
Raz jest lepiej (np. wytrzymam 6-7 godzin) a raz gorzej (co pół godziny po 100 ml albo parcie i niewiele wysikuję np. 40ml). W najgorszym okresie odczuwałem parcie cały czas przy pustym pęcherzu i nie miałem czym sikać, nie spałem 2 dni.
Na ostatniej wizycie u lekarza przed wejściem do gabinetu wysikałem się, potem weszedłem do gabinetu i po kilkunastu minutach miałem już trochę moczu w pęcherzu. Wysikuję sie do końca (widać to było w usg) tylko tak jakby mocz szybko się produkuje. Czytalem na necie, że w ciągu godziny powinno być 50ml, u mnie w gorszych okresach jest 150 w ciągu pół godziny.
Unikam ostrych potraw i kofeiny, bo zauważyłem, że wtedy jest gorzej.
Czasem jest dobrze, a czasem parcie nie pozwala usnąć, częste wizyty w toalecie są męczące, nie wiem skąd tego moczu tyle sie bierze. Dzisiaj wziąłem 3 tabletkę Betmigi - po 3 dniach nie widzę efektu, dalej jest tak samo. Czy ten lek działa z opóźnieniem? Trzeba go dłużej pobrać?
A może mam gdzieś jeszcze się zdiagnozować?
Badanie moczu i posiewy wychodziły dobrze (w dwóch różnych labolatoriach, w dwóch różnych okresach czasu). Może to jakieś inne bakterie, które nie wychodzą w badaniu? Czytałem np. o chlamydii, ale wtedy też podobno ma sie inne objawy. Czy na wszelki wypadek może zrobić badanie w tym kierunku? Nie mam juz siły do tego pęcherza, chciałbym tego się pozbyć. Jest już może lepiej bo przesypiam noce, czasem się wybudzam, ale ten pęcherz ciągle sie odzywa, raz jest kilka dni że jest dobrze, a raz że kilka dni źle. Nie wiem co mam dalej robić, do jakiego lekarza iść, jakie badanie zrobić. Pęcherz nadreaktywny mam stwierdzony na podstawie dzienniczka mikcji i po tym, że w posiewie nic nie wyszło.

Odpowiedz do tematu