Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostre zapalenie najądrza i jądra
Autor Wiadomość
19latek 

Wysłany: 2012-11-18, 19:24   Ostre zapalenie najądrza i jądra

Witam
Od dłuższego czasu borykam się z ostrym zapaleniem najądrza i jądra po lewej stronie, z swoim problemem byłem u pierwszego lekarza urologa który mnie zbywał i zbywał mnie tłumacząc że to może być inna przyczyna, więc wpierw wytłumaczyłem mu co mi dolega, no cóż, więc zmieniłem na drugiego lekarza, przeprowadził wywiad, potem zbadał moją moszne podejrzewał że to spermatocele choć nie był pewny, przepisał mi antybiotyk Unidox Solutab 100 mg (2x1) Polprazol (1x1) Otrex 600 (1x1) Apo Napro 250 mg (2x1) dał skierowanie na badanie moczu + CRP i USG na 20 grudnia, po tych badaniach kiedy będę miał już wyniki pójde zapewnie po Nowym Roku ze względu że już od następnego tygodnia święta wypadają, to już minie 9 miesięcy kiedy trwa zapalenie, przez ten czas mój organizm walczył z bólem, pojawiły się kłucia podczas dotykania chorego jądra, stany podgorączkowe, ostatnio częstsza gorączka, w niedziele 11 listopada w ok. przedpołudnia złapał mnie ból dwóch jąder promieniująca do podbrzusza a potem do ujścia kiszki stolcowej utrzymywał się przez 2 godziny a potem puściło, szczerze powiedziawszy już prawie że nie czuję jądra, tylko kłucie podczas dotykania, brak pracy, tak jakby nie produkuję plemników, ból najądrza z kłuciem charakterysyczny ostry ból, podczas oddawania moczu piekący mocz jak bym wydalał razem z jakimiś złogami, co prawda to nie są jakieś szczególnego koloru tymbardziej widoczne, ale takie uczucie sprawia, mam taki obaw że późne leczenie nic nie pomoże i już za późno na to jest, słyszałem że nieleczenie tego może się kwalifikować do eksploracji jądra. Mam taki obaw że moje jądro już być może jest martwę, chcę żeby było płodne tak jak drugie. Chociaż po wybraniu antybiotyku Unidox Solutab nie przyniosło żadnej jakiejkolwiek poprawy, czy jest powód do martwienia się? Czy jest szansa na to żeby jądro pracowało jak drugie? I był większy popęd na produkcje plemników? Mam 19 lat, proszę o pomoc..

PS. Chciałem powiedzieć że nie miałem żadnego stosunku seksualnego...
PS. W załączniku dodałem badanie nasienia, martwią mnie PLEMNIKI PATOLOGICZNE, proszę o pomoc, jestem też po operacji żylaków powrózka nasiennego które miałem w lutym 2012 roku

WYNIKI.JPG
Plik ściągnięto 467 raz(y) 118,37 KB

19latek 

Wysłany: 2012-11-18, 20:44   

jeszcze chciałbym dodać że jestem osobą bez nałogów, nie palę ani nie piję, nigdy nie paliłem ani nie piłem na dłuższy czas, jeśli chodzi o palenie to może 4 razy tylko przez jeden dzień a tak na dłuższą metę to nie, jeśli chodzi o zapalenie to pojawia się drugi raz, pierwszy raz miałem w grudniu ubiegłego roku gdzie leczenie antybiotykami nie pomogło, dostałem skierowanie na leczenie hospitalizacyjne i pomogło, dzisiaj już 9 miesięcy mija od tego kiedy to się zaczęło drugi, teraz to nie czuje jak pracuję mi lewe jądro tam gdzie mnie boli, jestem załamany że już mam martwicę jądra i będzie wskazane do eksploracji bo to już tyle czasu trwa..

Livestrong 

Wysłany: 2012-11-20, 23:28   Przewlekłe zapalenie najądrza

Kluczowe w Pana przypadku jest odróżnienie dwóch rzeczy. Zapalenie jądra to choroba, która daje charakterystyczne objawy. Opisywane przez Pana dolegliwości z całą pewnością nie są specyficzne dla tej jednostki chorobowej.

Pisze Pan, że ma Pan okresowo gorączkę lub stany gorączkowe - proszę sprecyzować jak prezentują się temperatury mierzone sprawnym termometrem w ciągu ostatnich kilku dni.

W załączonym wyniku badania nasienia nie widać niczego co mogłoby budzić szczególny niepokój. Jeśli echostruktura obu jąder jest prawidłowa to nie ma powodów aby zakładać, że jedno z jąder ma nieprawidłową funkcję. Wystarczy mieć więcej niż 4% prawidłowych plemników aby uznać, że budowa plemników jest prawidłowa - u Pana 11%.

Martwica jądra jest prosta do zdiagnozowania - wystarczy USG z oceną przepływów Dopplera.
Należy pamiętać, że jest wiele stanów mogących powodować ból jądra. Polecam artykuł: Przyczyny bólu jądra.

19latek,
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-26, 23:51   

Dolegliwośći które występowały przez ostatnich 9 miesięcy od kąd pojawił się ból to ostre i obrzmiałe najądrze, kucie obrzmiałego najądrza i jądra, spuchnięcie w lewej stronie jądra. Ostatnio przez 3 miesiące pojawiły się (objawy co napisałem powyżej) + ból mieśni i głowy ból stawów, brak czucia - gdy wciągne brzuch do siebie nie czuję żeby jądro pracowałą po prostu jakby była skałą, gorączka uczucie pękania głowy temp. w granicach 39,4 stopni, zaczynam się z tym problemem bardzo i to bardzo się martwić już to trwa zbyt dużo czasu i przez ten czas wiele może się stać, mam uczucie takie że lewe jądro jest bezpłodne, martwię się tym szczególnie że chcę mieć aby oba jądra pracowały i były płodne. Jeśli chodzi o echostrukturę jądra to jest prawidłowa nie czuję jakiegoś bólu i powikłań po operacji żylaka powrózka nasiennego oprócz obrzmiałego i ostego bolącego i kującego najądrza które nie pracuje, czuję że tam jest zanieczyszczone. Jeżeli chodzi o badania z jakiej racji mam 89% plemników o patologicznej budowie a tylko 11% jest o prawidłowej budowie? mimo tego jestem osobą bez nałogów i w przeszłości było tak samo zmartwiło i rozczarowało mnie bardzo ten wynik. Mimo tego że przez ten okres 9 miesięcy od kąd to wszystko się pojawiło, w połowie czerwca zachorowałem na różyczkę po 2 tyg. wyleczyłem to cholerstwo nie wiem dokładnie skąd to się wzięło ale prawdopodobnież jakąś epidemia była i właśnie się zastanawiam czy to nie będzie wpływać na parametry nasienia i prowadzić to do bezpłodności? Czuję że w tym lewym jądrze coś się dzieje a objawy nie zniknęły. Czasami sprawdzam ręcznie chore jądro które zaczyna być pomału mniej tkliwe a kuje ostro..

Odpowiedz do tematu