Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecność bakterii Providencia stuartii w moczu
Autor Wiadomość
nomadd 

Wysłany: 2018-09-16, 11:53   Obecność bakterii Providencia stuartii w moczu

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o rozpatrzenie mojego zapytania dotyczącego owej bakterii zawartej w temacie tego posta. Moja sprawa dotyczy obecności bakterii w moczu i konsekwencji z nią związanych, otóż miałem dosyć duże problemy z częstym oddawaniem moczu, które zostały zdiagnozowane posiewem moczu. W posiewie została wykryta providenica stuartii, wzrost obfity, zostało już wdrożone odpowiednie leczenie po konsultacji z lekarzem, lekiem biseptolem. Mimo rozpoczęcia leczenia, naszły mnie pewne wątpliwości zwiazane z moją partnerką, a dokładniej z możliwościa zarażenia jej tą bakterią. Dodam, że oczywiście zawsze się zabezpieczam więc jest mała możliwość, ale czy np podczas seksu oralnego mogło dojść do jakiegoś zakażenia jamu ustnej czy gardła ?
Z góry dziękuje za odpowiedz i prosze o wyrozumiałość.

GregoryH 

Wysłany: 2018-10-02, 23:08   Providencia stuartii-przyczyna zakażenia

Ryzyko jest znikome. Pacjent powinien być skonsultowany przez urologa - ocena źródła ewentualnego zakażenia (kamica układu moczowego, wcześniejsze zabiegi urologiczne etc.)

Odpowiedz do tematu