Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewielkie żylaki powrózka
Autor Wiadomość
Lusek 

Wysłany: 2019-10-02, 20:58   Niewielkie żylaki powrózka

Witam,
kilka dni temu wyczułem u siebie pewne zgrubienia w worku mosznowym nad lewym jądrem, oraz widoczna jest krętna zyła pod jądrem. Nie mam żadnego bólu i same zgrubienia wychwyciłem podczas zwykłego domowego badania. Raz jedyny około 2 tygodni temu mialem około 5 minutowy ból w lewym jądrze. Dziś lekarz po przedstawieniu przeze mnie informacji, zrobił USG na którym stwierdził niewielkie żylaki powrózka nasiennego ( o dziwo stweirdził to w obydwóch jądrach). Żadnych innych zmian nie zaobserwował. Nerki ok, pęcherz również. To co mnie zdziwiło to to, że nie powiedział co z tym dalej zrobić. Jedynie co wywnioskowałem z jego wypowiedzi to, że operacje przeprowadza się w momencie kiedy ból nie ustępuje. A mój chwilowy ból zaargumentował tym, ze jądro musiało się jakoś zawinać i z stąd ten ból. Nie jestem zadowolony z tej wizyty. Czy naprawdę mam czekać jak te zylaki urosną do tego stopnia, że wtedy będzie wymagana operacja? Nie mogę tego zwalczyć jak mam bardzo łagodny stopień? Czy te żylaki mogą zatrzymać się w takim stadium jakie mam? Prosze o jakieś nakierowanie bo po tej wizycie wiem mniej niż przed nią.

Odpowiedz do tematu