Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niechciany wzwód penisa w trakcie zabiegu
Autor Wiadomość
bossyman 

Wysłany: 2019-07-15, 11:51   Niechciany wzwód penisa w trakcie zabiegu

Witajcie,
Wiem, że to irracjonalne zabierać czas i pytać o takie pierdoły, ale zawsze miałem problem z nagością przed lekarzem, zawsze bałem się, ze mi stanie penis, tak było za czasów badań na WKU (na szczęście mi nie kazali pokazywać i nie wiem jak to się stało). Teraz mam mieć wsadzany cewnik wewnętrzny JJ i potem robione badanie cystoskopii i się boję, że mi się powiększy? Bardzo się boję tego badania ze względu na możliwą nieplanowaną erekcję. Czy ktoś miał taki problem psychiczny? Są jakieś statystyki, że następuje erekcja u badanych? Bardzo boję się też założenia cewnika przez pielęgniarkę z podobnych powodów. Na stronach amerykańskich wyczytałem, że przy znieczuleniu ogólnym dla takich zabiegów niechciana i nieplanowana (pozaseksualna) erekcja penisa wynosi od 0,2% do 2,5% populacji, ale najczęściej jest to poniżej 1%. Do tego podobni przy tzw. przydziumieniu (niepełna narkoza) wchodzi się pod koniec w sen REM, a w tej fazie snu mężczyznom zawsze staje. Nie wiem co bym zrobił, gdybym był tym 1 na 1000 pacjentów.

Czy zdarzają się wzwody podczas takich badań? Jak reaguje personel i lekarze? Czy to się roznosi po sali wśród chorych? Czy mam się czego badać?

pozdrawiam,
Mężczyzna, 39 lat

Odpowiedz do tematu