Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasieniak - rokowanie u młodego pacjenta
Autor Wiadomość
marta77
Gość
Wysłany: 2010-12-17, 23:35   Nasieniak - rokowanie u młodego pacjenta

Jestem narzeczoną 24 letniego mężczyzny, u którego rozpoznano nasieniaka jądra. Narzeczony jest 3 tygodnie po operacji - wynik histopatologiczny - Seminoma testis. Jakie jest rokowanie u takiego pacjenta. Markery nowotworowe przed usunięciem jadra były w normie. Dziękuję.

zibi
Gość
Wysłany: 2010-12-18, 18:33   Seminoma, nasieniak, rokowanie, leczenie

Rokowanie w przypadku nasieniaków jest dobre. Ja mialem nasieniaka w stadium T1 i prawidłowym poziomem AFP, B-HCG. Po operacji miałem naświetlania. Ogólnie wszystko jest ok. jestem już 5 lat po operacji. Powodzenia.

slawo26 

Wysłany: 2013-05-21, 13:44   Re: Seminoma, nasieniak, rokowanie, leczenie

zibi napisał/a:
Rokowanie w przypadku nasieniaków jest dobre. Ja miałem nasieniaka w stadium T1 i prawidłowym poziomem AFP, B-HCG. Po operacji miałem naświetlania. Ogólnie wszystko jest ok. jestem już 5 lat po operacji. Powodzenia.

zibii ja też miałem naświetlania w 1996 r a teraz mam w 2013 chorobę Ormonda po tych naświetlaniach - skutki uboczne. Zrób sobie tomograf i niech zobaczą czy nic Ci się nie dzieje. Bo wykryto u mnie zwłóknienie zaotrzewnowe obejmujące aortę, układ moczowy, dwunastnicę..........
Teraz mam problem z nerką i wsadzoną sondę z nerki do pęcherza moczowego.....

Odpowiedz do tematu