Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadreaktywny pęcherz, ogólnie wejdźcie i pomóżcie..
Autor Wiadomość
hopajsiupaj 

Wysłany: 2015-05-10, 12:00   Nadreaktywny pęcherz, ogólnie wejdźcie i pomóżcie..

Mam 18 lat. Od dłuższego czasu tj. jakieś 3 lata zmagam się z pęcherzem. Na początku były to pojedyncze bóle, raz na 3 miesiące. Były spowodowane siadaniem na zimnym podłożu, przewianiem. Później kiedy już zaczęłam współżyć bóle stawały się boleśniejsze i częstsze. Poszłam do urologa, który stwierdził że mam nadreaktywny pęcherz i na to nie ma leków, po prostu mam sobie w głowie ułożyć, że " jak mnie boli pęcherz lub czuje parcie na niego chociaż nie chce mi się siku to mam sobie wmawiać że mi się nie chce ". I tak oto zakończyło się leczeniem na Furaginum albo antybiotykiem... Teraz kiedy jestem już pełnoletnia postawiłam wziąć sprawy w swoje ręce, bo wtedy mama udawała że nic mi nie jest.. Po kolejnym stosunku kolejny raz bolał mnie pęcherz i znowu Furaginum, termofor, grzanie pośladków w misce z rumiankiem. Poszłam do lekarza poprosiłam o skierowanie na badania moczu ogólnego i posiewu. No i wyszło ! W tym czasie kiedy robiłam posiew dzień wcześniej pobolewał mnie pęcherz więc nie brałam leków. Wykryto " Streptococcus agalactiae " cokolwiek to oznacza.. Czasami mam swędzenie wewnątrz pochwy chociaż cytologia wyszła dobrze. Moje pytanie więc czy zacząć jednocześnie leczenie pęcherza i pochwy? Jak mam po kolei robić konsultacje, badania itp. abym wreszcie to wyleczyła? Bardzo proszę o cenne rady.

BladderCancer 

Wysłany: 2015-05-18, 19:15   

1) Czy można prosić o bardziej szczegółowy wynik posiewu moczu?

2) Objawy dotyczące swędzenia pochwy wymagają konsultacji ginekologicznej

3)Osobną kwestią prewencji zapalenia pęcherza moczowego są odpowiednie nawyki higieniczne tzn:
- preferowanie mycia się pod prysznicem zamiast w wannie
- mycie okolic narządów płciowych po stosunku
- mycie okolicy odbytnicy na końcu nie narażając na kontakt okolic cewki moczowej i pochwy
- w miarę regularne oddawanie moczu

hopajsiupaj 

Wysłany: 2015-05-18, 21:59   

Streptococcus agalactiae 10^4.. taki wynik . Byłam już u lekarza, mocz ogólny pięknie, nie ma do czego sie przyczepić, tylko posiew dziwny bo jakaś bakteria. Badania do powtórki. Swędzenie pochwy zdarza się sporadycznie.

BladderCancer 

Wysłany: 2015-05-20, 00:31   

1) Czy objawy wymienione w pierwszym poście dalej występują?

2) Jaki jest antybiogram (wrażliwość na antybiotyki) tego szczepu ?

hopajsiupaj 

Wysłany: 2015-05-20, 15:09   

Tak objawy są cały czas, teraz już wiem że ból pęcherza następuje tylko i wyłącznie po stosunku bądź nawet dotknięciem palcem ! Tak jak pisałam swędzenie pochwy i dziwny serkowaty śluz czasami ale myślę że to przez drobne infekcje. Antybiogram nawet nie wiem co to jest i jak się to robi.. Czy jakiś pomysł masz co mi dolega? jak to leczyć??? Posiew kolejny i mocz ogólny zrobiłam w poniedziałek i czekam...

BladderCancer 

Wysłany: 2015-06-10, 21:37   

0) antybiogram - szczegółowy wynik posiewu moczu wraz z opisem wrażliwości na konkretne antybiotyki

1)Jaki jest wynik nowego posiewu ?

2) Ból następuje tylko i wyłącznie po stosunku? Proponuję:
a) dokładne mycie okolic genitalnych po stosunku mydłem do higieny intymnej
b) próbę uprawiania seksu z użyciem prezerwatywy (sprawdzić, czy nie będzie wtedy lepiej)

3) serowate upławy z pochwy wymagają wizyty ginekologicznej!

hopajsiupaj 

Wysłany: 2015-06-10, 22:22   

hm a więc kolejny wynik moczu wszystko okej w posiewie czysto... serki zauwazyłam pojawiają się w dni płodne. zaczęliśmy z partnerem stosować żel i nic ! kochaliśmy sie duzo razy z żelem i jest super nic zupełnie nie boli więc chyba po prostu mam wrażliwą cewkę i tyle.. ale dzięki za pomoc ! temat do zamknięcia

Odpowiedz do tematu