Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Laparoskopowa operacja zwężenie miedniczkowo - moczowodowego
Autor Wiadomość
Blanka
Gość
Wysłany: 2011-05-29, 17:21   Laparoskopowa operacja zwężenie miedniczkowo - moczowodowego

Z powodu dużego wodonercza trafiłam do urologa. Na urografii rozpoznano zwężenie połączenia miedniczkowo - moczowodowego . Zalecono mi operację plastyki połączenia. Chciałabym aby operacja była wykonana laparoskopowo, w moim mieście żaden oddział nie operuje tą metodą. Czy warto szukać miejsca gdzie operacja zwężenia wykonywana jest laparoskopowo, czy lepiej nie kombinować i zoperować się klasycznie?

GregoryH 

Wysłany: 2011-11-13, 10:21   Operacja zwężenia połączenia miedniczkowo - moczowodowego

Zwężenie połączenia miedniczkowo - moczowodowego może być leczone operacyjnie w sposób klasyczny i laparoskopowy. Operacja laparoskopowa daje możliwość szybszego powrotu do zdrowia po zabiegu i daje lepszy efekt kosmetyczny. Decyzję o metodzie leczenia - otwarta czy laparoskopowa pacjent musi podjąć sam.

pancur1 

Wysłany: 2013-06-25, 15:48   

Witam.Temat tu stary,u mnie niestety aktualny.Czeka mnie operacja tej wady prawdopodobnie metodą Andersona-Hynesa. Mam 37 lat i dopiero teraz ujawniła się wada.Na wskutek kolki trafiłem na oddział Urologii.Od jakiegoś czasu miewałem bóle pleców to były pierwsze objawy ale nie byłem tego świadomy.Operacja 16 Lipca,więc nie za długo. Szpital Praski w Warszawie,lekarz chirurg specjalista urolog Adam Dorobek.Podobno specjalizuje się w laparoskopi. Czy ktoś był leczony przez tego lekarza?Mogę prosić o jakieś opinie?Jak długo dochodzi się do sprawności po operacji?Dzięki.

Nefron 

Wysłany: 2013-06-25, 22:34   

Polecam artykuł: Operacja zwężenia miedniczkowo-moczowodowego

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

pancur1 

Wysłany: 2013-06-26, 23:34   

Dzięki,czytałem.Czytałem też kilka innych prac na ten temat.Chciałbym poznać doświadczenia kogoś kto przeszedł taką operacje.

pancur1 

Wysłany: 2013-07-23, 15:56   

Witam ponownie.Jestem już po operacji.Planowane przyjęcie na operację było 16 lipca, z powodu nagłego ataku kolki przyjęto mnie 12 lipca.Operacja odbyła się 17 lipca,przebiegła pomyślnie(czas trwania operacji 3 godz.),bez powikłań.Wypisano mnie 23 lipca po uprzednim usunięciu cewnika.Stan ogólny dobry,małe dolegliwości jelitowe,konieczna lekka dieta.Polecam lekarza chirurga specjalistę urologii Adama Dorobka.Młody dobry specjalista i życzliwy człowiek, wykonał mnóstwo operacji tą metodą i tylko jedna miała nawrót zwężenia.Zdjęcie cewnika DJ z nerki 13 wrzesień.Dalsze przebieg leczenia opiszę w następnych postach.

pancur1 

Wysłany: 2013-10-21, 14:52   

Witam ponownie.Jestem już po wyjęciu cewnika DJ.(nie miłe doświadczenie).Pierwsze USG pokazało, że z nerką jest dobrze, lekarz nawet był zaskoczony, że aż tak dobrze.Przez jakiś czas jeszcze trzeba uważać na wysiłek fizyczny.Pierwsza scyntygrafia za pół roku.

Nefron 

Wysłany: 2013-10-22, 17:53   

Dzięki za informację. Życzę zdrowia.

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

Odpowiedz do tematu