Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie wędzidełko - pytania na temat zabiegu
Autor Wiadomość
ukryty94 

Wysłany: 2013-07-17, 11:35   Krótkie wędzidełko - pytania na temat zabiegu

Witam

Już dawno temu zauważyłem że mam za krótkie wędzidełko, gdy w spoczynku nie stanowi to problemu, to podczas wzwodu potrafię ściągnąć napletek tylko do końca żołędzia, a niżej jak próbuje czuje ból no i wędzidełko ściąga napletek. Przejdę do rzeczy. Poszedłem do urologa, publicznie, pomijając fakt że lekarz był dość oschły i zwracał się do mnie tylko w bezokolicznikach "położyć, pokazać, wstać", mam inne wątpliwości. Gdy pokazałem mu mój problem, od razu stwierdził że taki zabieg wykonywany jest odpłatnie, nawet nie wspominając o tym że można go wykonywać z NFZ. Dostałem skierowanie na badanie moczu, potem powiedział od razu że u niego to kosztuje 500 zł, gdy zapytałem go o możliwość wykonania tego zabiegu z NFZ stwierdził że nikt tego nie robi bo czeka sie 2-3 lata, a u niego "nie czeka się tylko umawia". I teraz mam do was kilka pytań
1.Czy naprawde bezpłatnie tyle aż się czeka ? Czytałem że niektórzy czekają tylko miesiąc.
2.Czy jeśli już byłem u niego, a chciałbym iść bezpłatnie musiałbym iść do innego urologa ?
3.Jeśli bym chciał iść bezpłatnie to kiedy mam dzwonić i gdzie (szpital) ? 29 lipca mam badanie moczu, 5 sierpnia ponowną wizyte u niego, więc gdzieś indziej mam dzwonić a) przed 29, b) po 29 przed 5 czy c) 5 sierpnia powiedziec mu ze ide publicznie i wtedy dzwonić ?
Bardzo prosze o jasną i szybką odpowiedź ;)

Priapus 

Wysłany: 2013-09-08, 23:39   

1. czas oczekiwania na zabieg plastyki krótkiego wędzidełka zależy od ośrodka, w którym ma być wykonany (drobny zabieg)
2. jeśli chcesz żeby korekta była wykonana w ramach NFZ poproś lekarza o skierowanie do szpitala
3. decyzję musisz podjąć sam

Odpowiedz do tematu