Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamienie szczawianowo-wapniowe - jak leczyć?
Autor Wiadomość
Ikka 

Wysłany: 2015-01-09, 19:12   Kamienie szczawianowo-wapniowe - jak leczyć?

Witam, Stwierdzono u mnie 6 lat temu kamienie nerkowe szczawianowo-wapniowe. Leczę się u urologa i nie ma poprawy,mam kilka kamieni na jednej oraz na drugiej nerce. Nadmienię że w przeciągu tego czasu parę mi zeszło. Kamienie są bardzo ostre(jak szkło) i niestety mogą mi powoli zniszczyć nerki. Lekarz obecnie zalecił mi tylko profilaktykę: dużo płynów i leki rozkurczające i przyśpieszające oddawanie mocz. Stwierdził że są zbyt małe by je rozbić.Wielkości to są do 1 cm. Co robić?. Jak możecie to proszę o polecenie jakiegoś specjalisty. Najlepiej z Warszawy lub okolic. Pozdrawiam

netka159 

Wysłany: 2016-03-05, 06:24   

Witam. Jeżeli kamień jest za mały to ESWL ( rozbijanie) jest bez sensu bo nie trafia a mogą uszkodzić jakąś tętnice i będzie krwotok. Ogóle rzecz biorąc jeśli kamyki są małe i nie przeszkadzają w życiu codziennym oraz nie zagrażają nerce, nikt nie odważy się zrobić zabiegu. KAZDY zabieg nawet najmniejszy jest ryzykiem że skończy się usunięciem nerki, a po co to komu skoro prawie nic Ci nie było? Ciesz się że kamienie się wydalają moje wrastają się w nerkę...

Asiula 

Wysłany: 2016-11-22, 10:48   Kamica nerkowa

Witam, stwierdzono u mnie kamienie w nerkach, póki co małe :-) . Poszukuję dobrego specjalisty w miejscu zamieszkania, bo jeździć do Poznania kilka razy po prostu organizacyjnie trudno. Jestem z Ostrowa Wlkp... proszę o info. :-D

kamicamoczowa 

Wysłany: 2018-11-24, 17:57   Kamienie szczawianowo-wapniowe jak leczyć

Wszystko na temat kamicy i jej profilaktyce znajdziesz w serwisie kamicamoczowa.pl. Polecam Ci artykuł na temat zapobiegania kamicy nerkowej: Zapobieganie kamicy nerkowej

Odpowiedz do tematu