Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki schemat chemioterapii - wznowa raka jądra
Autor Wiadomość
FiveO 

Wysłany: 2017-11-20, 07:55   Jaki schemat chemioterapii - wznowa raka jądra

Dzień dobry. Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie badania h-pat.
Wynik badania H-pat: Opis makroskopowy:
Cytat:
Jądro lewe - Materiał operacyjny zawierający jądro z najądrzem i fragmentem powrózka nasiennego o łącznych wymiarach 7 x 6 x 4 cm. W obrębie jądra widoczny policykliczny guz o wymiarach 2,7 x 2 x5 cm barwy białawo-brunatnej. Guz wydaje się naciekać najądrze i powrózek nasienny.

Wynik:
Cytat:
Mieszany guz z komórek rozrodczych. W utkaniu obecne utkanie nasieniaka typowego około 40%, guza zatoki endometrialnej około 40% oraz raka zarodkowego 20 %. Widoczne zatory z komórek raka w świetle naczyń chłonnych oraz cechy IGCN w utkaniu jądra otaczającym guz. Guz objęty w ponad 50% przez martwicę. Widoczne cechy angioinwazji. Naciek nowotworowy obejmuje sieć jądra i najądrza. Klasyfikacja TNM: pT2 Nx Mx.
Pytanie moje brzmi jakie są formy leczenia jaki schemat ? Dodam, że w 2011r zakończono podawanie bleomycyny z uwagi na wyczerpanie dawki życiowej. Po 4 BEPach miałem spokój aż do końca Września bieżącego roku....
Gdzie markery podskoczyły wyniki z 29.09.2017 LDH w surowicy 295,0 IU/L [135,0-250,0] H, AFP 4,66 ng/ml [0,00-7,00] B-hCG 280,20 mIU/ml H, Obraz pet/ct wskazuje na aktywny metabolicznie proces rozrostowy w lozy pozabiegowej w mosznie ( wznowa miejscowa) z zajeciem wezlow chlonnych okoloaortalnych. Markery 26.10.217: LDH w surowicy 403,0 IU/L, AFP: 11,92ng/ml ,BetaHCG: 978,90 mIU/ml. Jestem po operacji orchidektomii. Pozdrawiam FiveO

Livestrong 

Wysłany: 2017-11-25, 12:39   Wznowa raka jądra po chemioterapii

W przypadku wznowy po chemioterapii stosuje się chemioterapię ratunkową, która składa się z czterech cykli BEP. U części pacjentów stosowana jest chemioterapia o wysokiej dawce z przeszczepem komórek macierzystych. W przypadku węzłów chłonnych, które nie ulegną zmniejszeniu po chemii wykonywana jest limfadenektomia - RPLND. Powinien Pan być pod kontrolą Centrum Onkologii o dużym doświadczeniu w leczeniu raka jądra np. Instytut Onkologii w Warszawie.

FiveO 

Wysłany: 2017-11-27, 00:01   

Witam.
Dowiedziałem się że powinienem dostać 4 x EP w przypadku dobrego rokowania lub 4 cykle VIP w przypadku rokowania pośredniego i niekorzystnego, TIP jest zarezerwowany na leczenie 2 linii w przypadku niepowiedzenia. Absolutnie nie mogę dostać więcej bleomycyny. Przekroczenie "życiowej" dawki grozi nieodwracalnym uszkodzeniem płuc. (maksymalna dopuszczalna życiowa dawka bleomycyny to 400 tys j, a 4 cykle BEP to 360 tys j. )
Tyle dowiedziałem się po konsultacji ze specjalistą w leczeniu raka jądra z Warszawy.
Pozdrawiam FiveO

Odpowiedz do tematu