Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Interpretacja USG po usunięciu nerki
Autor Wiadomość
anna1985 

Wysłany: 2013-06-24, 17:45   Interpretacja USG po usunięciu nerki

Witam mój tato jest już pół roku po nefrektomii i wykonaliśmy kolejne badanie którym było usg oto opis Pęcherzyk żółciowy bez złogów , drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone PŻW niewidoczny. Wątroba widoczna fragmentarycznie przez międzyżebrza w uwidocznionym zakresie bez widocznych zmian ogniskowych. Trzustka widoczna fragmentarycznie w zakresie trzonu niejednorodnie hyperechogeniczna, niepowiększona. Stan po prawostronnej nefrektomii
Nerka lewa położona typowo dł. 115 mm ( gr. warstwy miąższowej 14 mm ) bez cech kamicy i zastoju moczu w UKM. Dość liczne torbiele przymiedniczkowe w polu centralnym nerki lewej śr. maks 39 mm. Pęcherz moczowy miernie wypełniony Gruczoł krokowy o wymiarach około 44x33x40 mm V=29,9 cm3 z cechami wpuklania się płata środkowego do światła pęcherza moczowego Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie uwidoczniono Pozostałe narządy w jamie brzusznej bez zmian.Czy mogę prosić o interpretacje tego opisu Z góry dziękuje i przepraszam za błędy

Nefron 

Wysłany: 2013-06-24, 19:49   

Nie napisała Pani z jakiego powodu była wykonana operacja usunięcia nerki. W przedstawionym opisie nie opisano niczego co mogłoby budzić jakiś niepokój. Należy pamiętać, że interpretacja USG bez znajomości wywiadu od pacjenta i badania przedmiotowego nie stanowi żadnej wartości. Wynik USG powinien interpretować lekarz, który osobiście zbadał pacjenta.

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

anna1985 

Wysłany: 2013-06-24, 21:20   

nerka usunięta była z powodu wykrycja raka jasnokomórkowego dlatego wykonujemy ponownie wszystkie badania iż od operacji mineło właśnie 6 miesięcy niebawem odbiorę rtg klatki piersiowej

anna1985 

Wysłany: 2013-06-24, 21:24   

niepokoją mnie troszke te torbiele które wykazały w tym opisie i gruczoł krokowy tjt odrost bo tato miał już robiony zabieg na prostatę czy będzie musiał udać się znowu na jakąś operacje z tym gruczołem

eligard 

Wysłany: 2013-06-25, 23:16   

Obraz gruczołu krokowego w USG nie jest wskazaniem do leczenia zabiegowego. Polecam artykuł: Wskazania do leczenia operacyjnego przerostu prostaty.

Odpowiedz do tematu