Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz nerki prawej - onkocytoma
Autor Wiadomość
mafio 

Wysłany: 2012-03-16, 16:34   Guz nerki prawej - onkocytoma

2 lata temu wykryto u mnie guza nerki prawej przy okazji innego badania tj. przerostu prostaty. Po badaniu TK stwierdzono, że guz to gruczolak. Urolog kazał mi tą nerkę usunąć, jednakże ordynator oddziału stwierdził, ze jeśli nie jest to nowotwór złośliwy to z zabiegiem poczekamy. Kazał mi guz monitować co pół roku przez badanie USG. Jednakże w ostatnim czasie odczuwam silny ból pleców promieniujący do brzucha i pachwiny. Nie wiem co z tym robić. Ostatnie moje badanie USG wykazały, że guz nie powiększa się. Badanie z dnia 26.10.2011 roku wykazały, że guzek jest średnicy 23 mm odizolowany od torebki nerkowej warstwą korową o grubości 4mm i mający charakter onkocytoma. Jest usadowiony w dolnym biegunie nerki prawej w całości w odrębie warstwy korowej (guzek hiperechogeniczny).
Nadmieniam też, że dodatkowym schorzeniem jest przerost prostaty. Czy może być to złośliwe ? CO dalej robić ?

GregoryH 

Wysłany: 2014-01-01, 19:45   Onkocytoma - ból w okolicy lędźwiowej

Onkocytoma nerki jest łagodnym guzem nerki, który z reguły nie daje objawów. Rozróżnienie onkocytoma od raka jasnokomórkowego jest często niemożliwe na podstawie badań obrazowych. Przy takim opisie badań obrazowych jest mało prawdopodobne aby guz dawał objawy bólowe okolicy lędźwiowej z promieniowaniem do pachwiny. Decyzja o dalszym postępowaniu należy do lekarzy, którzy Pana zbadali...

Odpowiedz do tematu