Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Furagin dla niemowlaka z poszerzeniem UKM
Autor Wiadomość
ilonas87 

Wysłany: 2013-06-28, 09:38   Furagin dla niemowlaka z poszerzeniem UKM

Witam. u mojego 7-tygodniowego syna zdiagnozowano już podczas ciąży poszerzone miedniczki nerkowe, do tej pory to nie ustąpiło, dodatkowo utworzył się lekki zastój moczu w nerkach. USG było robione w 6tyg. Obecnie jesteśmy po wizycie u urologa dziecięcego i zalecono nam podawać malutkiemu Furagin w dawce 1/4 do następnej wizyty za 1,5 miesiąca. Przy chęci zakupu leku w aptece odradzono mi podawania tego leku tak małemu dziecku, tak samo na ulotce napisane jest by nie podawać dzieciom poniżej 4 miesiąca życia. W tej sytuacji mam pytanie czy podawać ten lek, czy nie zaszkodzi, czy udać się jeszcze raz do specjalisty?

Nefron 

Wysłany: 2015-05-21, 23:13   

Profilaktyka antybiotykowa jest standardowo stosowana w takim przypadku. Lekarz wie lepiej jaki lek należy stosować i jak go dawkować. Jeśli nie macie Państwo zaufania do urologa dziecięcego można poprosić o konsultację innego lekarza tej specjalności, który rozwieje Państwa wątpliwości.

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

Odpowiedz do tematu