Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne objawy a zmiany zapalne w prostacie
Autor Wiadomość
Wampir 

Wysłany: 2016-10-04, 13:38   Dziwne objawy a zmiany zapalne w prostacie

Witam,

Mój problem zaczął się 2 lata temu. Zacząłem odczuwać nieprzyjemne mrowienie w okolicach ujścia cewki moczowej, które utrzymywało się przez około 5 dni. Potem wszystkie objawy ustąpiły na kilka tygodni, aż któregoś dnia jechałem autobusem i znowu poczułem te irytujące bodźce na granicy kłucia i mrowienia w cewce. Od tego czasu mam okresy remisji i nawrotów – kilka dni jest lepiej, kilka dni jest tragicznie. Do nieprzyjemnych bodźców w cewce doszedł częstomocz, zauważyłem też, że muszę się bardziej wysilać przy jego oddawaniu. Dość charakterystyczne jest to, że objawy pojawiają się najczęściej właśnie po oddaniu moczu, jakby to w nim było coś drażniącego, co osadza się w cewce i daje uczucie piasku. Zdarza mi się też rzadko, że łuszczy mi się skóra na napletku, sporadycznie pojawia się ból w okolicy lewego jądra utrzymujący się 1-3 dni (na przestrzeni dwóch lat zdarzyło się to jakieś 3-4 razy). W trakcie samego oddawania moczu nie czuję żadnego bólu czy pieczenia, ale jeżeli bardziej napnę mięśnie czują tam czasem dziwne „ściąganie”, jakby w cewce była sucha skóra.

Miałem kilkukrotnie robione badania moczu, posiew, a także badanie wydzieliny z prostaty – żadne z tych badań nie wykazało żadnych bakterii, grzybów czy nieprawidłowości.

Pierwszy urolog, które mnie badał wzruszył ramionami i powiedział „niech sobie pan żonę znajdzie”. Drugi urolog stwierdził, że jego zdaniem to przewlekłe zmiany zapalne w prostacie i przepisał mi Prostanol i antybiotyk Levoxa. Dziwi mnie trochę ta diagnoza, bo obaj urolodzy pytali mnie, czy czuję ból przy badaniu prostaty per rektum, i obu powiedziałem to samo – że czuję nieprzyjemny ucisk, ale nie było to pieczenie czy ostry ból (chociaż nie jestem specjalistą i nie wiem, jak powinna reagować chora prostata, stąd być może diagnoza jest trafna).

Ogólnie rzecz biorąc, jestem tym już cholernie zmęczony i czuję frustrację. Od drugiego urologa dostałem też skierowanie na badanie USG pęcherza przed i po mikcji oraz USG nerek. Czekam jeszcze na wyniki tych badań, zanim podejmę dalsze kroki, bo boję się tego antybiotyku (Levoxa), który został mi przepisany (czytałem o nim różne bajki przerażajki), zwłaszcza że nie posiadam wiedzy co tego, czy na jakieś substancje jestem uczulony.

Czy ktoś tutaj jest w stanie coś wywnioskować z moich objawów? Byłbym też wdzięczny, gdyby ktoś mógł coś więcej powiedzieć o działaniu Levoxy w praktyce.

Pozdrawiam

Wampir 

Wysłany: 2016-10-10, 20:07   

Wyniki USG z oceną zalegania moczu:
Nerki w prawidłowym kształcie, wielkość i poł. bez cech zastoju i kamicy.
Pęcherz moczowy gładkościenny bez cech wewnętrznych.
Gruczoł krokowy o wym. 38x29x34 mm jednorodny.
Zaleganie moczu po mikcji śladowe.

Odpowiedz do tematu