Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Długotrwałe cewnikowanie - powikłania
Autor Wiadomość
wojtek4 

Wysłany: 2014-11-26, 23:16   Długotrwałe cewnikowanie - powikłania

Witam. Chciałbym zapytać i poprosić o wyjaśnienie i uzyskanie pomocy, a sprawa dotyczy długotrwałego zacewnikowania.
Jestem już od dłuższego czasu zacewnikowany cewnikiem wewnętrznym Foley'a wraz z workiem do zbiórki moczu.
Powiedzmy, że jak na razie funkcjonuję w miarę normalnie, mocz jest odprowadzany do worka choć tego nie czuję i nie kontroluję.
I właśnie chciałbym zapytać o kontrolę funkcji oddawania moczu, zauważyłem w swoim organizmie, że po pewnym czasie przestałem kontrolować i myśleć o oddawaniu moczu tak jak było kiedyś, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia się do cewnika.
Mam pewne obawy, że w przypadku odłączenia cewnika nie będę mógł lub umiał kontrolować oddawanie moczu, mam takie zapytanie czy jest to możliwe i czy można temu jakoś zapobiec?
I dodatkowo pozwolę sobie zapytać jakie mogą jeszcze dodatkowo wystąpić powikłania, z góry dziękuję za wszelaką pomoc i pozdrawiam-forumowicz.

BladderCancer 

Wysłany: 2015-05-19, 23:01   

Z jakiego powodu jest Pan zacewnikowany ? Od jakiego okresu czasu?

wojtek4 

Wysłany: 2015-05-20, 21:03   

Witam BladderCancer. Za cewnikowany jestem z powodu możliwości utrzymywania moczu, i dostałem zalecenie żeby aktualnie używać cewnika wewnętrznego w celu bezpiecznego odprowadzania moczu.
A jeżeli chodzi o drugą część zapytania to stosuję cewnik stale trzy pełne tygodnie, później wg. zaleceń robię sobie trzy dniowe przerwy bez cewnika, aby troszkę tak mi powiedziano pęcherz odpoczął od cewnika.
Używam wtedy pampersów męskich, ale powracam do cewnika bo jest to wygodniejsze i bardziej higieniczne niż chodzenie w mokrym pampersie.
Bo niestety bez cewnika to leci ze mnie samoistnie i w ogóle ciężko jest to kontrolować.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

BladderCancer 

Wysłany: 2015-06-10, 20:33   

1) Z jakiego powodu Pan ma nietrzymanie moczu ?
2) Czy jest to wynik konkretnego zabiegu operacyjnego?
3) W jakich sytuacjach dochodzi do popuszczania moczu?

wojtek4 

Wysłany: 2015-06-11, 19:44   

Witam BladderCancer. U mnie to jest troszkę skomplikowana sprawa z tym nie trzymaniem moczu, najpierw pojawiło się to jako sporadyczny objaw czyli co jakiś czas zacząłem popuszczać mocz w ciągu dnia i w nocy z tym, że w nocy było gorzej bo w trakcie spania wiadomo człowiek ma mniejszą czujność.
Gorzej było jak zacząłem popuszczać na ulicy i w domu i było to coraz częściej, i zacząłem mieć nad tym coraz mniej kontroli.
Poszedłem z tym problemem do znajomego lekarza i on wstępnie wyjaśnił możliwe przyczyny, ale nie był wstanie za dużo nic więcej powiedzieć.
Zaproponował wizytę u specjalisty by zrobić poważniejszą diagnozę i, dodatkowo zaproponował mi na moje kłopoty z dużymi przeciekami intensywnymi założenie pampersów lub cewnika wewnętrznego bym nie chodził po prostu mówiąc obsikany.
Pierwszy sposób wyglądał na w miarę prosty i skuteczny, ale niestety nie za bardzo mi się to podobało bo jak pampers jest pełniejszy to miałem takie uczucie, że to wszystko już z niego wylatuje i jestem na zewnątrz mokry i postanowiłem spróbować drugiej metody.
Co prawda pierwszy raz nie należał do zbyt przyjemnych, ale efekt działania cewnika jest o tyle lepszy, że nic mi nie cieknie i śpię spokojnie też w nocy o nic się nie martwiąc.
Wiadomo człowiek poznając coś nowego na własnej skórze chce uzyskać nowe informacje ułatwiające mu w miarę normalne funkcjonowanie i min. dlatego stąd mój post.
Dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu