Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy na pewno tylko zapalenie najądrza?
Autor Wiadomość
student21 

Wysłany: 2012-12-23, 01:35   Czy na pewno tylko zapalenie najądrza?

Witam, mam taki problem ... przez 3 dni miałem nasilający się ból w okolicy prawego jądra który w efekcie tak mi doskwierał że nie mogłem spać bo mnie wszystko urażało. Poszedłem do lekarza rodzinnego który przeprowadził krótki wywiad < nie było żadnych stosunków ostatnio, niczym się nie uderzyłem > i później wykonał badanie jąder. Jestem pewien że dotykał tylko moich jąder a nie całej zawartości moszny. Po krótkim badaniu stwierdził że najprawdopodobniej mam zapalenie prawego najądrza i przepisał 10 dniową kurację antybiotykiem. Aktualnie jestem po 2 dniu lecznia i faktycznie ból powoli ustępuje. Jednakże dziś wieczorem podczas samobadania wyczułem pewną rzecz, która mnie zaniepokoiła i nigdy wcześniej na nią nie zwróciłem uwagi < nie twierdzę że jej nie było>. Poniżej jądra , w miejscu gdzie już zaczynają się nasieniowody nie są one jedynie "prostymi" naczyniami a są na nich jakby pewnego rodzaju "guźlołki" lub coś co może przypominać małą, wyrzutą gumę do rzucia. Czy jest to prawidłowa budowa zawartości moszny czy może jest to pewien nieporządany stan i to on był powodem mojego bólu ? Proszę o pomoc. Niestety nie dostałem skierowania do urologa ani na usg a jest okres świąteczny więc nie mam możliwości pójścia nawet prywatnie i zbadanie się.

21 lat, niepalący, alkohol w granicach zdrowego rozsądku, dawniej sportowiec.

Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam.

student21 

Wysłany: 2012-12-23, 02:07   

Ból o którym mówiłem faktycznie głównie skupiał się wokół prawego jądra ale promieniował na cały rejon więc nie potrafiłem dokładnie na 100% stwierdzić która część mnie boli faktycznie.

Dodam jeszcze tylko że biorę antybiotyk Cipropol 500mg 2x dziennie. Czy jest to dobry i skuteczny lek?

Odpowiedz do tematu