Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Częste oddawanie moczu
Autor Wiadomość
Krzysztof 

Wysłany: 2014-12-28, 17:05   Częste oddawanie moczu

Mam 61 lat i od kilku miesięcy oddaję mocz częściej niż do tej pory. Przede wszystkim poza częstym oddawaniem moczu w dzień, często wstaję w nocy. Przeważnie jest to jeden raz a czasem 2 - 3 razy. Oddawanie moczu nie sprawia mi żadnego problemu, tzn. nic mnie przy tym nie boli i oddaję go w normalnych ilościach (nie po kilka kropli). Nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z układem moczowym. Co do seksu to też nie mam większych problemów (2 razy w tygodniu). Czy mam się czym martwić, czy też nie ma czym się niepokoić?

Paulie
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-29, 01:42   

Mój tata ma podobnie, a z tego co wiem był u lekarza i okazało się, że wszystko jest w porządku..tata zawsze dbał o zdrowie, profilaktykę żeby nie mieć problemów z prostatą itp..ma w tej chwili 70 lat i tak od 3 lat jest ten problem..nie wiem, może to po prostu jakieś takie rozregulowanie organizmu?

Krzysztof 

Wysłany: 2014-12-29, 15:22   

Nie chorowałem w zasadzie na nic. Nie jestem otyły a wręcz przeciwnie. Staram się przytyć za wszelką cenę. ;-) Co drugi dzień wieczorem zjadam dodatkowo (poza normalną kolacją) kostkę półtłustego twarogu. Być może to jest i jego wpływ. :-?

Krzysztof 

Wysłany: 2014-12-29, 16:22   

W sumie to od może 2 lat tak często muszę sikać. Nawet miałem kiedyś taką noc, że wstawałem regularnie co 1 godzinę. Na szczęście to było tylko raz. Rano jak wstanę to muszę sikać ze 3 razy zanim wyjdę do miasta. Nigdy nie liczyłem ile razy w ciągu dnia sikam i jaka to jest w sumie ilość moczu. Przypuszczam, że od 20 do 30 razy w ciągu doby. :-(

galos
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-24, 14:12   

Na wszelki wypadek powinieneś skonsultować się z urologiem.

Odpowiedz do tematu